img-01

СЕКЦІЯ ФАКУЛЬТЕТУ АВМ НА МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ



21-22 листопада відбулася традиційна міжнародна конференція "Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку". Головою секції "Актуальні проблеми аудіовізуальної культури та мистецтва" виступив кінознавець, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, процесор, завідувач кафедри кінотелережисури та сценарної майстерності ХДАК Володимир Миславський.



У роботі секції взяли участь 48 доповідачів, які представляли провідні заклади України, зокрема: Харківську державну академію культури (ХДАК), Харківську державну академію дизайну і мистецтв (ХДАДМ), Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ), Київський державний художній ліцей імені Т. Г. Шевченка (КДХЛ), Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККіМ), Український державний університет імені Михайла Драгоманова (УДУ), ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка", Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ ім. Т. Г. Шевченка). Географія учасників охопила Харків, Київ і Полтаву. Серед доповідачів були представники Києва: Печеранський І., Грановська В., Погребняк Г., Ворожейкін Є., Тимошенко А.; з Полтави: Сайбеков М., Калашник О.



У роботі секції взяли участь 10 доповідачів, які представляли два провідні заклади Харкова: Харківську державну академію культури (ХДАК) та Харківську державну академію дизайну і мистецтв (ХДАДМ). Учасники, як молоді науковці, так і досвідчені фахівці, внесли значний вклад у обговорення сучасних викликів та перспектив розвитку аудіовізуальної культури та мистецтва.





Тематика секції охоплювала актуальні проблеми аудіовізуальної культури та мистецтва, які розглядалися через різноманітні аспекти: сучасні тенденції в українському та світовому кінематографі, візуальні рішення у графічному мистецтві, використання новітніх технологій у створенні аудіовізуального контенту, роль мистецтва у збереженні національної ідентичності, а також перформативність у фотографії та відеографії як спосіб самовираження.



Найбільшу зацікавленість і жваві дискусії викликали такі доповіді: "Елементи мистецтва сецесії в графічній серії Амвросія Ждахи за українськими народними піснями", де обговорювався вплив стилю сецесії на сучасне мистецтво; "Перформативність жіночого тіла у фотографії", що порушила питання етичності та стереотипів у візуальних образах; "Засоби екранної виражальності як рушійна сила сюжету на прикладі фільму Вонга Карвая «Любовний настрій»", яка акцентувала увагу на роботі з кольором, світлом і музикою у створенні наративу.



Захід відзначався дружньою та творчою атмосферою. Учасники активно ділилися досвідом, пропонували нові підходи до вирішення проблем та обмінювалися ідеями, що сприяло глибокому розумінню ролі аудіовізуального мистецтва у сучасному світі. Інтерактивний формат секції сприяв не лише професійному діалогу, а й створенню нових ідей для подальших досліджень.



Загалом, секція підтвердила актуальність теми, високу зацікавленість учасників і важливість подальших досліджень у галузі аудіовізуальної культури та мистецтва.



Матеріал підготувала студентка 2 курсу освітньо-професійної програми «Режисура телебачення та аудіовізуальних проєктів», секретар секції Маргарита Бутко.