img-01

СТУДЕНТСЬКЕ ОНЛАЙН ТОК-ШОУ "СТОП,КАДР!"



У світі кінематографії розмаїття жанрів безмежне, неначе палітра кольорів, яка дарує нам непередбачуваність, емоції та можливість побачити світ з різних перспектив. Кіно втілює безліч жанрів, які привертають увагу та надихають нас - від епічних пригод та фантастичних світів до ніжних мелодрам і запаморочливих трилерів. Різнобарвність жанрів у кінематографі постійно розширюється, завдяки творчості та інноваціям кінорежисерів та сценаристів, що пропонують нам нові і незвичайні способи сприйняття світу.



Студенти 3 курсу ОПП «Телерепортерство» Харківської державної академії культури в рамках курсової підсумкової роботи створили унікальний проєкт - ток-шоу “Стоп, кадр!”. Здобувачі освіти “взяли під мікроскоп” такі жанри, як наукова фантастика, історичний фільм, трилер та пригоди, спробували розкрити їх унікальні особливості та розібратися, чому кожен з них заслуговує нашої уваги.



Четверо доповідачів представляли фільм, який на їхню думку має значення для суспільства, а також просто є способом для проведення вільного часу.



Під час виступу паралельно велася трансляція на YouTube-каналі Медіахабу Академії культури. Тому це дало можливість нашим доповідачам дізнатися думку глядачів, відповісти на питання, що активно з'являлися в коментарях.



Після технічних питань, якими модерував Павло Брук, розпочалася доповідь Артема Чуприни про усім відомий фільм «Інтерстеллар» 2014 року, режисера Крістофера Нолана. Історія стрічки говорить про те, що “наш час на Землі добіг кінця, команда дослідників бере на себе найважливішу місію в історії людства; подорожуючи за межами нашої галактики, щоб дізнатися чи є у людства майбутнє серед зірок”.



Наступним став історичний фільм «Темні часи» 2017 року, режисера Джо Райта. Доповідач Ілля Кузнецов захоплююче розказував, що “Вінстона Черчилля по праву можна називати одним з найвидатніших діячів 20-го століття. Очоливши уряд Великої Британії під час Другої світової війни, він, як справжній звитяжний лідер, відіграв доволі велику роль у боротьбі проти фашистської експансії. У біографічній драмі "Темні часи" розповідається про обрання Черчилля на пост прем'єр-міністра та про перші тижні його правління”.



Про трилер «Сомнія» 2016 року, режисера Майка Фленагана доповідала Софія Шиян. Виявилось, що це не тільки жахлива історія, а й роздуми про життя, смерть та природу людських страхів. В сюжеті була закладена історія “молодої пари, яка після втрати маленького сина, бере з притулку чудового восьмирічного Коді. Але чому хлопчик дуже боїться засинати ночами? Виявляється, що причина у незвичайному дарі Коді - поки він спить, його сни оживають. Щоночі новим батькам можуть з'явитися або прекрасні бачення його уяви, або моторошні породження його кошмарів”.



І наостанок про вражаючі фантастичні пригоди у фільмі «Дюна» 2021 року від режисера Дені Вільньова розповіла доповідачка Анастасія Коняшенко. Ця атмосферна екранізація науково-фантастичного твору Френка Герберта занурює глядачів в “події, що розгортаються у далекому майбутньому. Герцог Лето Атрейдес бере під своє управління пустельну планету Арракіс, єдине джерело найбільш рідкісної та цінної речовини у всесвіті. Ця речовина, діючи подібно наркотикам, подовжує життя людини та суттєво покращує розумові здібності. Володіння речовиною гарантує панування у всесвіті. Не дивлячись на небезпечний шлях, син герцога відправляється на страшну планету, аби врятувати майбутнє своєї родини і свого народу”.





Завершуючи подорож у світ кіно, студенти побачили, що різнобарвність жанрів в кінематографі є справжнім скарбом, який надає нам можливість відчути широкий спектр емоцій та дослідити найрізноманітніші світи.



І незалежно від наших особистих вподобань, ця невичерпна різноманітність нагадує нам про безмежну креативність та винахідливість людського розуму. Кожен фільм - це можливість відкрити нові горизонти, зануритися у незабутні світи та відчути справжню магію кіно.



Матеріал підготувала студентка 3 курсу
освітньо-професійної програми «Телерепортерство» Софія Шиян.