img-01

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ. ЗАСІДАННЯ АВМ.Двадцятого та двадцять першого квітня на базі ХДАК відбулася міжнародна науково-теоретична конференція молодих учених "Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття", під час якої були проведені пленарне засідання, круглі столи, майстер-класи, а також засідання 17-ти секцій, з-поміж яких і секції факультету: "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АУДІОВІЗУАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА".Науковим консультантом секції виступив доктор мистецтвознавства, доцент і завідучий кафедрою кінорежисури та сценарної майстерності В.Н. Миславський; головою секції - кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри телерепортерської майстерності, заступник декана факультету АВМ О.О. Косачова.Засідання секції було захоплюючим, оскільки виступи були дуже різноманітні не тільки за тематикою, але й за формою викладу і підходом до презентації. Інтерес викликала доповідь Лавренова Руслана, магістра ХДАК "МАРКЕРИ ФОЛЬКЛОРУ І МІСТИЦИЗМУ В УКРАЇНСЬКОМУ ПОЕТИЧНОМУ КІНО МИНУЛОГО ТА СЬОГОДЕННЯ: НАУКОВИЙ ДИСКУРС". Положення своєї доповіді автор ілюстрував слайдами презентації щодо аналізу культурного явища стереотип.Дискусію в аудиторії викликала доповідь Вербіна Олега, аспіранта ХДАК "ОБРАЗ УКРАЇНИ В ГОЛЛІВУДСЬКОМУ ACTION-ФІЛЬМІ (2005 – 2014 рр.)", а також Романа Донця студента ХДАК "САЙ-ФАЙ ХОРРОР: ЖАНРОВА СПЕЦИФІКА". Доповідачі використали цікавий ілюстративний матеріал, а Роман ще й проілюстрував доповідь відеоприкладами з відомих сай-фай хоррорів.Кожен доповідач зміг привернути увагу аудиторії завдяки своїй унікальний персональності та способу презентування матеріалу. Загалом на секції було представлено 17 доповідей студентів, магістрів, аспірантів та викладачів з Харкова та інших міст України. Засідання секції тривало понад 5 годин через жваві дискусії та цікаву творчу атмосферу, про що свідчать відгуки учасників. А незабаром усі учасники отримали електронні програми, збірники конференції та сертифікати участі.Хочу подякувати організаторам за можливість взяти участь у цій конференції. Запрошую усіх на наступні наукові форуми нашої Академії та Факультету АВМ.Матеріал підготувала студентка 2 курсу
освітньо-професійної програми «Телерепортерство» Ярослава Кальченко.

Відгуки учасників конференції:Юрій Кущій:

Конференція стала по-справжньому фантастичною подією, де учасники змогли поділитися своїми напрацюваннями, почути поради від досвідчених майстрів. А головне дізнатися багато нового та корисного від доповідачів.Роман Донець:

Вперше приймаючі участь у науковій конференції, я отримав багато позитивних вражень, як у ролі доповідача, так і слухача. Дуже цікаві були доповіді у всіх учасників, багато цікавого та нового для себе отримав. У кожного були різні підходи як залучити всіх до своєї теми, кожний готувався на професійному рівні. Також було цікаво під час дискусій, цікаво було слухати інших, а також додаткові думки автора. Якщо буде можливість з радістю буду брати участь. Очікую подальші подібні заходи, дякую всім хто був на цієї конференції.Аліна Скляренко:

На мою думку, конференція була дуже гарна! Кожен доповідач зумів якісно та цікаво розповісти про обрану ним тему. Як на мене, теми конференції були вельме різноманітні та актуальні. Хочу подякувати як організаторам так і всім учасникам за терпіння, бо конференція тривала не одну годину, але кожен, хто приймав участь у неї, виявив неаби-яку повагу один до одного уважно слухаючи кожного. Також хочу подякувати, за слушні зауваженя та конструктивну критику. Дякую за можливість проявити себе та почути багато нового і цікавого!Руслан Лавренов:

Це мій другий досвід виступу на конференції такого масштабу, наразі він найкращий. В першу чергу вразила тематика блоків, різнобарвність доповідей. Особливо надихає до участі обговорення дійсно актуальних проблем аудіовізуального мистецтва та спільний пошук їх вирішення. На мою думку, кожна доповідь розкрила важливий спектр питань, особливо цікавим для мене було новітнє спрямування, а саме роль штучного інтелекту у творенні контенту сьогодення. Надцікаві і практичні матеріали доповідей "Три суперечності европейського телевізійного документального фільму про війну" спікера Дмитра Коновалова та "Роль звукорежисерських інструментів, заснованих на штучному інтелекті, під час створення екранних робіт" доповідача Серафима Желєзняка. Я вважаю, що кожна доповідь була змістовною та налічувала специфічне, різнобічне бачення тематики яке вдалося розкрити завдяки обговоренню. Серед приємних моментів також увага та витримка учасників дійства. Кожен виступ був не тільки вислуханий а й опрацюваний, деякі викликали активну дискусію. Хочу подякувати організаторам за запрошення та можливість здійснити апробацію, поділитися напрацюваннями та міркуваннями серед колег. Особливо в нагоді це молодим науковцям адже склад учасників досить широкий і до кожної теми були презентовані думки більш досвідчених колег та консультанта Володимира Наумовича. Також хочу подякувати Ользі Олександрівні за кураторство заходу, колегам здобувачам та викладачам за цікаві, інформативні та креативні доповіді. У свою чергу я очікую нових плідних зустрічей, сподіваюся на участь у них та опрацювання ще більшої кількості актуальних питань сектору аудіовізуального мистецтва та виробництва.Анна Калякіна:

Я вперше брала участь у міжнародній конференції молодих учених ХДАК. Можу сказати, що отримала гарний досвід та старт для подальшої наукової праці. Серед презентованих доповідей були міркування досвідчених викладачів та активних, заохочених до знань здобувачів. Приємні враження та, на мою думку, вірний приклад надали усі виступи. Кожен спікер по своєму виклав напрацьваний матеріал за рахунок активної розповіді, чи ілюстративної презентації. Усі меседжі були чіткими та лаконічними. Для мене, як молодого науковця важливо бачити різні форми викладу матеріалу, його обговорення - такий досвід є дуже цінним та дає змогу адаптуватися у науковому суспільстві. Хочу подякувати усім присутнім, в першу чергу, за цікаві і практичні матеріали. Організаторам конференції за можливість взяти участь та бути активним діячем. Сподіваюся на наступні продуктивні зустрічі, виступи та обговорення актуальних проблем нашої сфери.Роман Росляк:

Вітаю Ольго Олександрівно. Конференція чудово організована. А оперативність підготовки збірників вражає!Маргарита Фаль:

Доброго дня, хотіла б подякувати за чудову організовану конференцію і нагоду дізнатись стільки нової та цікавої інформації! Дякую всім доповідачам та організаторам!)Серафим Железняк:

Вітаю. Дякую організаторам за цікавий та змістовний захід!