img-01

МЕДІАХАБ ХДАК



Уже 2 семестри на базі Харківської державної академії культури та факультету АВМ за підтримки кафедри телерепортерської майстерності та студентів 3 курсу працює MEDIAHUB!



Медіахаб – це незалежне студентське медіа, медіамайданчик для створення унікального контенту та вдосконалення навичок студентів. До повномасштабного вторгнення здобувачі освіти разом з викладачами планували відкрити невеличку студію у рідному корпусі, запрошувати гостей для інтерв’ю, працювати над репортерськими, журналістськими вміннями. Але весна 2022 року змінила все.



Mediahub перейшов в онлайн-формат, який дозволив студентам створювати контент з будь-якої точки світу. Тепер третьокурсники ведуть Інстаграм-сторінку, Телеграм-канал і відкрили YouTube-канал з новим проєктом – озвучування книг українською мовою.


Медіахаб в Інстаграмі;

Медіахаб в Телеграмі;

Ютюб-канал Медіахабу.



Першою книгою стала «Історія одного бажання» Маріти Баро. Це різдвяна історія про хлопчика Варшена, який не любив зиму. Він загадав бажання на падаючу зірку, після якого сніг, а з ним і зима, зникли назавжди. Дівчинка Еммі вирішує повернути сніг та умовляє Варшена поїхати з нею на Північний полюс, щоб скасувати своє бажання. Але заради чого насправді погоджується поїхати із нею Варшен? Можете дізнатися під час прослуховування аудіоказки у виконанні студентів факультету АВМ.



«Цей проєкт ми започаткували для українців. Для дорослих, які шукають аудіокниги українською (і які ми обов’язково випустимо згодом), для батьків, які можуть на ніч вмикати аудіоказки для дітей. І до того ж, це класний різнобічний досвід: тут і монтаж, і запис звуку, розвиток власних акторських здібностей, робота над голосом. Ми працюємо над собою і робимо щось корисне і цікаве для суспільства», кажуть студенти 3 курсу ОПП «Телерепортерство», організатори та учасники Медіахабу.



Попри все, робота над проєктом продовжуватиметься, студенти обов’язково реалізують в життя свій задум до кінця, відкриють власну студію і вдосконалюватимуть те, що мають вже. А поки можна підтримати репортерів переглядом аудіоказки у YouTube та підпискою на соціальні мережі Медіахабу.



Матеріал підготувала студентка 3 курсу
освітньо-професійної програми «Телерепортерство» Крістіна Проскуріна.