img-01

МАЙСТЕР-КЛАС КІНОРЕЖИСЕРА-ДОКУМЕНТАЛІСТА ВІТАЛІЯ МАНСЬКОГО



22 вересня 2021 року на факультеті АВМ пройшов майстер-клас Віталія Манського - режисера документального кіно, сценариста, продюсера, президента фестивалю «Артдокфест» і Національної премії в області неігрового кіно «Лаврова гілка».



Віталій Манський - один з найвидатніших в усьому світі майстрів документального кіно, нерідко присвяченого актуальним політичним темам. Він має багато фільмів, найкращі та найвідоміші ("Приватні хроніки", "Благодать", "Труба", "В променях сонця") були нагороджені на міжнародних фестивалях.



На майстер-класі були обговорені та розглянуті актуальні для студентів теми - історія становлення документального кіно, а також сучасні тенденції в неігровому кінематографі, спілкувались про «кухню» документального кіно. Також більш детально приділили час таким темам:

- проблематика стосунків між режисером та героєм кіно(як потрібно показувати героя, чи можна показувати негативне ставлення режисера до героя в своєму фільмі);

- проблеми юридичних аспектів, які дуже впливають на прокат фільму (як оформити договір з героєм фільму і навіщо це потрібно);

- проблеми для документалістів, пов'язані із розвитком технологій і новими можливостями для документалістів.



Майстер-клас пройшов у гібридному форматі - учасники могли приєднатися до онлайн-конференції або завітати прямо до аудиторії факультету. Всього на майстер-класі було присутньо більше 60-ти осіб! Студенти і онлайн, і в аудиторії ставили питання Володимиру Манському та на все отримували відповіді.



Висновок майстер-класу: не бійтеся йти вперед, знімати кіно, шукайте нові форми кіномови і дивіться багато різного документального кіно. Де? Наприклад, на українській онлайн-платформі "DOCUSPACE", "ART MEDIA", сайті "Пілігрим".



Рекомендовані фільми для перегляду від Володимира Манського:



1) «Гунда» 2021 р. Режисер - Віктор Косаковський.
Фільм про свиней, корів і курей. Чорно-білий. Без слів. Без музики. Віктор Косаковський пропонує нам не просто чаруючий поетичний твір, а приголомшливий життєвий досвід. Знайомство зі свиноматкою Гунда, її родиною та сусідами дає нам привід задуматися про таємниці свідомості і цінності життя тих, з ким ми ділимо цю планету.





2) «Школа спокуси» 2019 р. Режисер - Аліна Рудницька.
У 30 років всі хочуть одного й того ж: безпеки, високого соціального статусу і вічного щастя. Нелегко виконати ці бажання в сучасній Росії, де панує патріархат. Але героїні кіно беруть справу в свої руки і вирішують оволодіти мистецтвом спокушання чоловіка - бажано багатого. Сім років спостережень за ними складаються в трагікомедію про гендерні ролі та жіночність в путінській Росії.





3) «Осколки зірок зірвуться в небо і зникнуть» 2018 р. Режисер - Петро Старостін.
Колись у Владивостоці в Росії жила-була стара жінка. Вона прожила все життя зі своїм старим. Вони жили як дві собаки. Кусали один одного весь час. Він говорив їй: «Не кури, Оля!» Вона відповіла йому: «Відчепись». Але вони жили щасливо, бо у них були діти і внуки. Всі збиралися і разом відзначали Новий рік, поки одного разу стара не померла. І казка тут не закінчується. Починається все найцікавіше. Як жити далі?





Матеріал підготувала здобувачка магістратури 1 курсу Тетяна Пересунько.