img-01

МАЙСТЕР-КЛАС КІНОРЕЖИСЕРА-ДОКУМЕНТАЛІСТА ВІТАЛІЯ МАНСЬКОГО22 вересня 2021 року на факультеті АВМ пройшов майстер-клас Віталія Манського - режисера документального кіно, сценариста, продюсера, президента фестивалю «Артдокфест» і Національної премії в області неігрового кіно «Лаврова гілка».Віталій Манський - один з найвидатніших в усьому світі майстрів документального кіно, нерідко присвяченого актуальним політичним темам. Він має багато фільмів, найкращі та найвідоміші ("Приватні хроніки", "Благодать", "Труба", "В променях сонця") були нагороджені на міжнародних фестивалях.На майстер-класі були обговорені та розглянуті актуальні для студентів теми - історія становлення документального кіно, а також сучасні тенденції в неігровому кінематографі, спілкувались про «кухню» документального кіно. Також більш детально приділили час таким темам:

- проблематика стосунків між режисером та героєм кіно(як потрібно показувати героя, чи можна показувати негативне ставлення режисера до героя в своєму фільмі);

- проблеми юридичних аспектів, які дуже впливають на прокат фільму (як оформити договір з героєм фільму і навіщо це потрібно);

- проблеми для документалістів, пов'язані із розвитком технологій і новими можливостями для документалістів.Майстер-клас пройшов у гібридному форматі - учасники могли приєднатися до онлайн-конференції або завітати прямо до аудиторії факультету. Всього на майстер-класі було присутньо більше 60-ти осіб! Студенти і онлайн, і в аудиторії ставили питання Володимиру Манському та на все отримували відповіді.Висновок майстер-класу: не бійтеся йти вперед, знімати кіно, шукайте нові форми кіномови і дивіться багато різного документального кіно. Де? Наприклад, на українській онлайн-платформі "DOCUSPACE", "ART MEDIA", сайті "Пілігрим".Рекомендовані фільми для перегляду від Володимира Манського:1) «Гунда» 2021 р. Режисер - Віктор Косаковський.
Фільм про свиней, корів і курей. Чорно-білий. Без слів. Без музики. Віктор Косаковський пропонує нам не просто чаруючий поетичний твір, а приголомшливий життєвий досвід. Знайомство зі свиноматкою Гунда, її родиною та сусідами дає нам привід задуматися про таємниці свідомості і цінності життя тих, з ким ми ділимо цю планету.

2) «Школа спокуси» 2019 р. Режисер - Аліна Рудницька.
У 30 років всі хочуть одного й того ж: безпеки, високого соціального статусу і вічного щастя. Нелегко виконати ці бажання в сучасній Росії, де панує патріархат. Але героїні кіно беруть справу в свої руки і вирішують оволодіти мистецтвом спокушання чоловіка - бажано багатого. Сім років спостережень за ними складаються в трагікомедію про гендерні ролі та жіночність в путінській Росії.

3) «Осколки зірок зірвуться в небо і зникнуть» 2018 р. Режисер - Петро Старостін.
Колись у Владивостоці в Росії жила-була стара жінка. Вона прожила все життя зі своїм старим. Вони жили як дві собаки. Кусали один одного весь час. Він говорив їй: «Не кури, Оля!» Вона відповіла йому: «Відчепись». Але вони жили щасливо, бо у них були діти і внуки. Всі збиралися і разом відзначали Новий рік, поки одного разу стара не померла. І казка тут не закінчується. Починається все найцікавіше. Як жити далі?

Матеріал підготувала здобувачка магістратури 1 курсу Тетяна Пересунько.