img-01

МИСТЕЦТВО ОБ'ЄДНУЄ МОЛОДЬ 2021Студенти Харківської державної академії культури факультету аудіовізуального мистецтва взяли участь у традиційній акції - «Мистецтво об’єднує молодь», яку вшосте провели у Харкові 17 вересня 2021 року.


Метою заходу було об’єднання молоді для культурного збагачення. Акція відбулась за ініціативи Харківського університетського консорціуму, Ради ректорів закладів вищої освіти області та за підтримки Харківської обласної державної адміністрації.


На центральній площі міста – майдані Свободи зібралися студенти всіх вищих навчальних закладів Харкова, курсанти Національної Академії Національної гвардії України аби надихнутися музикою молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», солістів Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка, випускників та студентів-лауреатів міжнародних конкурсів та фестивалів Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського.


«Особливість цього заходу в тому, що музика зрозуміла всім. В такий важкий час, сьогодні, коли треба чимось надихатися, давати нам надію, таку роль виконує музика. Вона рятує від песимізму, розчарування», – вважає президент Харківського університетського консорціуму, професор Людмила Бєлова.


Студенти факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури на цьому заході стали не лише слухачами, а й виконували свою професійну задачу – у якості практики готували матеріали про захід для сайту Національної гвардії України.


«В мене емоції перехоплюють подих, це місце неймовірних зустрічей, гарної музики, позитивних людей, а найголовніше що сюди хочеться потрапити ще раз»,- розповіла студентка 3 курсу кафедри телерепортерської майстерності факультету аудіовізуального мистецтва Анна Стреляна.


«Я вважаю, що такі заходи розвивають інтелектуально. Майбутній офіцер повинен знати, що відбувається у світі, багато читати, слухати музику, брати участь у культурних заходах. Ми раді, що маємо можливість відпочивати й культурно розвиватися. Неймовірно сподобався концерт, дякую за емоції», – зазначив курсант НАНГУ Михайло Зарицький.


Одним із організаторів акції є Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. Слід зазначити, що зв’язок між ХНУ ім. Каразіна, Харківською державної академією культури та Національною гвардією України дуже тісний та має 5-річний досвід. Наприклад, студенти кафедри телерепортерської майстерності вже давно мають право проходити практику у прес-службах військових частин НГУ, де готують нариси, репортажі про службу військових. А студенти музичного факультету ХДАК є постійними організаторами шефських концертних програм для строковиків-гвардійців. Навіть під час літніх канікул студенти кафедри естрадного співу дали близько 10 півторагодинних концертів у навчальному центрі Національної академії НГУ та у військових частинах.


«Ми пишаємося Харківським освітнім центром, різноманіттям закладів вищої освіти, і нам здалося, що дуже красиво і правильно, щоб відбувалася комунікація між різними закладами освіти. Університет, спільно з Харківською державною академією культури, спільно з Національною гвардією України, показує і дає суспільству зовсім нові незвичні проекти, які, я впевнений, принесуть користь нашому суспільству і нашій країні», - запевнив проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Анатолій Бабічев.


Зазначимо, саме Харківська державна академія культури разом з Харківським національним університетом мистецтв були першими, хто відгукнувся на пропозицію Харківської обласної державної адміністрації, Ради ректорів Харкіської області та Університетського консорціуму щодо підготовки заходів до Дня Захисників України. Організатори свята не розкривають секретів, втім вже відомо, що воно відбудеться в самому престижному залі Харкова, а сценарій для нього довірили готувати завідувачу кафедри режисури, заслуженому діячу мистецтв України, професору Сергію Гордєєву та доценту кафедри, кандидату мистецтвознавства, заслуженому працівнику культури України Вікторії Бугайовій.


Тож, вже в жовтні студенти та викладачі Харківської державної академії культури – співаки та хореографи, актори та режисери - подарують військовослужбовцям Національної гвардії України, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонникам сучасну та яскраву концертну програму, на яку будуть запрошені курсанти, хлопці-строковики, родини загиблих, учні військових ліцеїв Харківщини, ректори всіх вищих навчальних закладів, творча та наукова інтелігенція міста.


Що ж стосується сьогоднішньої програми, яку підготували музиканти молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», то кожна нота, кожен акорд, кожен інтервал стали дотиком до душі усіх присутніх на акції.


Матеріал підготувала здобувачка 3 курсу ОПП "Телерепортерство" Катерина Щербатюк.Фото прес-офіцера Національної гвардії України Дар'ї Смагіної.