img-01

МАЙСТЕР-КЛАС РАДІОЖУРНАЛІСТКИ ХАННИ МАРІЇ ВАСИЛЕВСЬКОЇ (ПОЛЬЩА)



30 березня студентам Харківської державної академії культури факультету аудіовізуального мистецтва випала чудова нагода поспілкуватися з радіоведучою польського походження Ханною-Марією Василевською.


Ханна закінчила школу з медаллю на Донбасі, після чого вирішила поступити на філолога до Київського університету ім. Т. Г Шевченка. Доля скалася так, що дівчина зрозуміла, що Київ не її місто, тому повернулася на Донбас та почала працювати на місцевому радіо, однак можливості для професійного зростання в існуючих умовах були доволі обмежені.


Коли в 2014 році розпочала війна між Росією та Україною, Ханна разом зі своєю родиною були перевезені до Польщі, де і розпочалася її кар’єра на радіо. Спікерка розповіла про те, як їй знадобилися усі навики, які вона отримала, працюючи з дітьми у школі, в РАГСі, щоб стати професійною ведучою, адже вона не має спеціальної освіти журналіста, не вчилася всім аспектам, які має знати справжній працівник радіостанції. Як говорить Ханна, до цієї професії її тягнула душа та сповіщало серце.


Посівши почесне робоче місце, за 3 три тижні дівчина навчилися монтажу та дізналася, як треба працювати зі звуком. Успіху досягнула завдяки життєвому досвіду та прагненню отримувати задоволення від бажаної професії.


Ведуча підготовила презентацію з фотографіями зі свого життя та окреслила поступову роботу на радіо: які матеріали готувала, з ким спілкувалася та інше. Ханна зацікавила аудиторію фестивалями, короткими записами своїх робіт.


Також було закцентувано увагу на тому, що робота радіожурналіста на перший погляд здається легкою, але є багато нюансів, які важливо розуміти, наприклад, знати свою аудиторію та вміти на неї працювати! Робота журналіста потребує освіченості та кмітливості, тому для досконалого результату об’єкт розмови треба вивчити на всі 100% та знати його краще, ніж він сам знає про себе.


Спікерка також поділилася своїми думками щодо чистоти запису звуку. З часом вона зрозуміла, що подихи, які потрапляють в ефір є моментами, над якими треба працювати. Багато чого вирішує поставлений голос та вміння правильно дихати. Усім навичкам можна навчитися під час навчання у вищому навчальному закладі, зокрема Харківській державній академії культури.


Ханна присвятила один слайд темі, яка має назву «Радіо - це не тільки журналістика». Дівчина розповіла, що, окрім радіодіяльності, журналісти мають займатися благодійністю, тому привела багато прикладів того, які заходи та проєкти разом із командою вони ініціюють для дітей.


Взагалі, підводячи підсумки, студенти зрозуміли певну «кухню» радійного життя, дізналися професійні можливості спілкування з різними людьми та роботу з великою аудиторією. Кожен зміг переконатися у розумінні цієї діяльності та підтвердити свої очікування щодо справжнього інтересу сфери. Робота радіожурналістом є актуальною попри всі сучасні перешкоди та конкурентну боротьбу медійних компаній.


Наприкінці ZOOM-конференції студенти мали можливість задати питання, які їх турбують. Кожен бажаючий міг зрозуміти, що потрібно для того, щоб працювати на радіо та про які проєкти можна замислюватися вже зараз. Викладачі та студенти разом з Ханною обговорили можливості співпраці та подякували одне одному за приємну зустріч та обмін знаннями.


Матеріал підготувала студентка 3 курсу освітньо-професійної програми "Телерепортерство"
Уляна Колякіна.