МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
Листопад – це місяць, коли науковці Харківської державної академії культури з нетерпінням чекають на міжнародну наукову конференцію «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку». Цього року науковий форум відбувся 26 – 27 листопада в онлайн-форматі.
Конференція проводиться під патронатом ректора Харківської державної академії культури, доктора історичних наук, професора, дійсного члена Національної академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України, дійсного члена Міжнародної академії інформатизації при ООН Василя Миколайовича Шейка.
У конференції взяло участь понад 250 науковців з 9 міст України: Харкова, Києва, Івано-Франківська, Запоріжжя, Полтави, Черкас, Маріуполя, Рівного, Херсона та ін. Були представлені доповіді представників наукових шкіл України, Білорусі, Відня, Лівана, Китаю тощо.
За допомогою дистанційних платформ Skype, Zoom та Google Meet організатори провели 15 секційних засідань, присвячених питанням культурології, соціальних комунікацій, філософії, музеєзнавства, туризму, мови та літератури; музичного, сценічного, аудіовізуального, хореографічного мистецтва, орієнталістики тощо.
Секційне засідання факультету аудіовізуального мистецтва «Теоретичні та прикладні проблеми розвитку аудіовізуального мистецтва та виробництва» проводилося на платформі Zoom, що допомогла об’єднати учасників та слухачів з різних міст України. В засіданні взяли участь понад 20 учасників. У програмі конференції традиційно заявлені три тематичні блоки: проблеми ігрового та документального кіно, телебачення та Інтернету.
На секційному засіданні пролунали доповіді, присвячені проблемам репрезентації насилля в кінематографі, успіхам історичного жанру в кінопрокаті, методиці створення музичних кліпів у дистанційному режимі, феномену тік-ток та особливостям функціонування соціальних проєктів в мережі Інтернет. Головою та модератором секції виступив доктор мистецтвознавства, доцент кафедри телебачення ХДАК Володимир Миславський.
Найактивніше обговорювалася доповідь студентки 2 курсу Олени Поповченко «Репрезентація насилля в кінематографі», яка провела грунтовний джерелознавчий аналіз та контент-аналіз фільмів, дослідивши еволюцію, починаючи з творів основоположників жанру фільму жахів Тода Браунінга та Альфреда Хічхока та закінчуючи неординарною творчістю Квентіна Тарантіно.
Усі доповіді супроводжувалися мультимедійними презентаціями, що дозволили краще усвідомити підняті питання та проблеми, проаналізувати ті чи інші виражальні засоби та окремі сцени. Серед перспектив подальших проведень секції – залучення нових дистанційних технологій, що покращать демонстрацію відео-файлів.
Карантин у ЗВО та дистанційний формат конференції не став на заваді обміну думками та досвідом на цьогорічній міжнародній науковій конференції. Німецький філософ Фрідріх Ніцше відзначав: «Всі перешкоди і труднощі – це щаблі, по яких ми ростемо вгору». Тож, сподіваємося, що наукові форуми ХДАК і надалі об’єднуватимуть науковців зі всього світу.
Матеріал підготувала заступник декана факультету аудіовізуального мистецтва Ольга Косачова.
Колектив факультету аудіовізуального мистецтва підготував фільм (відеозвіт) про проведення конференції. Приємного перегляду.