img-01

ФЕСТИВАЛЬ "KINOKO"



З 29 жовтня по 1 листопада 2020 р. у Києві проходив український фестиваль кінооператорського мистецтва «KINOKO», організований за ініціативою видатного майстра, заслуженого діяча мистецтв України, завідувача кафедри кінотелеоператорства Київського національного університету театру, кiно і телебачення іменi І. К. Карпенка-Карого Богдана Володимировича Вержбицького. Незважаючи на скрутну ситуацію з пандемією, захід відбувся в очно-дистанційному форматі. Серед учасників фестивалю приймали участь студенти й випускники факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури.


До конкурсної програми було відібрано 13 найкращих екранних робіт студентів факультету аудіовізуального мистецтва ХДАК в різних номінаціях, показ яких відбувся у стінах Будинку Кіно (м. Київ).


Номінація «Ігрове кіно»

«Сім фаз» (оператор-постановник – Бутенко Денис, режисерка – Часова Анна). У короткометражній кінострічці автори показують власну інтерпретацію семи смертних гріхів, ставлячи запитання: «Як і коли гріх ламає внутрішню дитину?».

«Офицер Морис Штехер» (оператор-постановник – Дмитро Карпов, режисерка – Тетяна Єфімова). Фільм із жанровими ознаками драми, трилера, розповідає про історію студента, що шукає тему для своєї дипломної роботи, та натикається на дуже цікавий факт.

«Механічні обійми» (оператор-постановник – Рустам Мамедов, режисерка – Поліна Біляєва). Фільм-драма розкриває історію довірливої дівчини Ніки, яка готується до вступу у консерваторію. Однак її життя докорінно змінюється після випадкового знайомства.


Номінація «Документальне кіно»

«Буденна розповідь» (операторська-постановниця – Юлія Красько, режисерка/продюсерка – Валерія Хаустова). Фільм-дифузія тематичного нарису та документального кіно розкриває життєву історію однієї сім’ї, яка втратила сина\батька на війні; висвітлюється погляд сім’ї на цю подію.

«Кокон» (оператор-постановник Дмитро Довбенко, режисер – Олег Вербін). Головний герой кінострічки Антон – добрий чоловік, волонтер і художник, який щодня дивиться в очі ворогу і не має наміру залишатися осторонь.

«Вартовий часу» (оператор-постановник – Денис Морозов, режисерка – Софія Семенюк). Фільм розповідає про долю людини, яка заради своєї доньки змушена була кинути роботу та стати гардеробницею.


Номінація «Експеримент»

«Cycle» (оператор-постановник – Мамедов Рустам, режисерка – Альона Алекєєва). Відеоробота присвячена актуальній проблемі, яка стосується кожної людини у різні моменти її життя.

«Гріх» (операторка-постановниця – Аліса Цомкало, режисерка – Софія Хорольська). Фільм-есе про те, що людське життя є кругообігом життя і смерті, і як важливо усвідомлювати неправедності вчинків людей.

«Яблуко» (оператор-постановник – Буймер Олексій). Фільм відкриває новий погляд талановитого оператора на життєтворчість.


Номінація «Етюд»

«В пустій квартирі» (операторська-постановниця – Тетяна Пересунько). Чуттєвий фільм про сподівання й сумніви хлопця: скільки він чекає на кохану, стільки й сумнівається – чи потрібно їм бути разом.

«Інші» (операторська-постановниця – Діана Стриженкова). Художня сила фільму відбивається в його перевернутому погляді на Світ: він залишається таким як був, але в нашій свідомості світ інший. У відео ми бачимо грані самотності і спустошення людини третього тисячоліття.

«Катаклізм» (оператор-постановник – Павло Семенов, режисерка/продюсерка Вікторія Сварковська). Фільм змушує замислитися над питанням: чому катаклізмам дають саме жіночі імена?

«Sunrise» (оператор-постановник – Олександр Мишко). Відеоробота молодого й талановитого оператора звертає увагу з перших секунд перегляду, занурюючи слухацьку увагу до прихованого звичному оку світу.


Отже, на фестивалі «KINOKO», покликаному відкривати нові імена у галузі кінематографії, достойно представлені найцікавіші здобутки студентів факультету аудіовізуального мистецтва, серед яких перше місце у номінації «Ігрове кіно» було віддано нашому випускнику – Мамедову Рустаму за кінострічку «Механчіні обійми». Вітаємо всіх учасників і особливого нашого переможця!


Фестиваль тривав чотири дні, за які відбулося багато інтересних подій: покази конкурсної програми, спеціальні покази повнометражних екранних робіт, майстер-класи провідних операторів України та світу, спілкування з авторами конкурсних робіт й майстрами професії, виставки операторського обладнання, звуко-, світлообладнання для зйомок від партнерів фестивалю.


Багато цікавого учасники й гості фестивалю могли дізнатися з майстер-класів представників генерального партнеру заходу PATRIOT rental, які організували велику виставку операторської техніки, знімальної апаратури та обладнання українських та світових виробників.


Фестиваль залишив гарні й теплі спогади про себе, замотивував працювати й знімати далі, дав багато цікавої та корисної інформації і інтересних знайомств. Всі студенти-учасники залишилися задоволеними та у наступному році ми також сподіваємося приймати участь і здобувати нагороди.


Матеріал підготував студент 2 курсу ОПП "Оператор телебачення" Денис Бутенко.