img-01

ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО КІНО «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ»: ВІДКРИТТЯ



20 лютого 2020 року у стінах Fabrica.Spase відбулось відкриття фестивалю американського кіно «Незалежність». Студенти факультету кіно-, телемистецтва активно взяли у ньому участь.



Слідуючи гідним кінематографічним традиціям Сполучених Штатів, фестиваль динамічно поєдав американські ігрові й документальні фільми, що розповідають історію Америки, висвітлюючи її розмаїття і цінності, демонструючи силу незалежної думки і свободи слова.



Відповідно до своєї місії, фестиваль «Незалежність» – більше ніж просто кінофестиваль; це форум для дослідження потенціалу видатних фільмів, які можуть змінювати світ; майданчик, у межах якого розкривається потенціал кінематографістів розглядати найважливіші суспільні проблеми через призму мистецтва. Бонусом для студентів стало те, що усі фільми демонструвалися англійською мовою з українськими субтитрами. Така маленька і водночас велика можливість надала змогу студентам «підтягнути» свою іноземну мову.



Ключовим моментом відкриття фестивалю став перегляд фільму «Будемо сусідами?» режисера Морґана Невілла. Пропонуємо синопсис фільму (з сайту www.cross-media.org.ua)



"Лауреат премії «Оскар», режисер Морґан Невілл у фільмі «Будемо сусідами?» вимальовує інтимний портрет найулюбленішого сусіда Америки – Містера Фреда Роджерса, – портрет чоловіка, якого змалку знають чи не всі американці, які дивилися його дитячу телепрограму. Ця емоційна та зворушлива стрічка проводить нас за лаштунки телешоу та світу казок у самісіньке серце творчого генія, за плечами якого цілі покоління дітей, що вміють співчувати і мають безмежну уяву. Історія героя цієї стрічки надихнула творців художнього фільму "Прекрасний день по сусідству" (Beautiful Day in the Neighborhood), у якому роль Фреда Роджерса виконує Том Генкс."



«У нас було дитинство, що не дозволяло злитися. Ми просто не вміли цього робити» - ділиться спогадами містер Роджерс. Мрія дитинства головного героя – стати пастором. Але під час канікул вдома Фред чує слово «телебачення» і, навіть не знаючи що це, створює собі мрію - стати частинкою цього «невідомого».



Його телепрограма – це повна протилежність існуючим на той час телевізійним форматам та усталеним режисерським правилам. На відміну від інших, ця передача демонструвала справжні суспільні взаємини для дітей у легкій цікавій формі. У поєднанні телевізійних навичків із душею і серцем на екрани виходить шедевр тодішнього телебачення. 1968 рік. Війна. Перший тиждень виходу шоу. Родзинкою є те, що така тонка паралель з реальним світом стає актуальною не тільки для дорослих, але й для дітей. У грайливій формі малеча розуміє, що таке війна і що таке мир.



Сюжет, виразні засоби і режисерський хід продумували в процесі. Тодішнє телебачення було непередбачуване. Фінансування недостатнє, тому знімальна група вирішує використовувати безкоштовні плівки. Безкоштовне не означає надійне: плівки були затерті та дуже часто рвалися під час відтворення. В одному з ефірів Фред Роджерс почав імпровізувати: коли плівка знову рветься, він чіпляє на руку маріонетку, виглядає із годинника і починає говорити казковим голосом до камери: "Зараз на годиннику 5.02, а Колумб відкрив Америку 1492 року". Маріонетка зникає, а за цей час знову скріплюють плівку і кіно продовжується...



«Будемо сусідами?» – історія про людину, яка дала дітям справжнє дитинство серед бідності, жорстокості та байдужості. Його душа, серце і розум створили сприятливі умови для посмішки дорослих і дзвінкого сміху дітей.



Від імені колективу факультету КТМ дякуємо організаторам фестивалю за позитивні емоції та корисний досвід. Чекаємо на продовження!



Матеріал підготувала студентка 2 курсу освітньої програми "Телерепортерство" Прасол Альбіна.













Фото Альбіни Прасол.