img-01

ТУТ Є КІНО: ДОПРЕМ'ЄРНИЙ ПОКАЗ
ДИТЯЧОГО МУЗИЧНОГО ФІЛЬМУ "ДРОНИНІ МАНДРОНИ"Із новим музичним фільмом «Дронині мандрони» до Харківської державної академії культури завітали авторка та режисерка стрічки, без п’яти хвилин учасник Національної спілки кінематографістів, Катерина Балабай. Разом з нею на захід прийшлов і оператор-постановник фільму - Юрій Красюк. До речі, автори фільму - випускники факультету кіно-, телемистецтва ХДАК.


Творча група запросила викладачів та студентів різних курсів на допрем’єрний показ для того, щоб познайомити з власним режисерським баченням, вислухати поради та зауваження. Наразі фільм перебуває на етапі монтажно-тонувального періоду, отже - саме час для формування остаточних висновків щодо його фінального вигляду. Творча команда креативно підійшла до зустрічі. Відтворивши атмосферу кінотеатру, Катерина з Юрієм принесли з собою попкорн та солодкі напої.


«Дронині мандрони» - музичний фільм, у якому викриваються проблеми сучасного світу: феномену Інтернет, зловживання гаджетами та особливості ставлення народу до власної культурної спадщини. Сюжет легкий для сприйняття: головний герой Дроня, тобто Андрійко, постійно грає на телефоні. Батьки вирішують відправити сина до дитячого табору, де з ним трапляються цікаві пригоди. Чи знайде хлопчик справжніх друзів та який фінал цього фільму - не розкажемо, бо не будемо розкривати спойлери!


Трохи про жанр фільму. Протягом фільму на різних етапах герої знайомляться з традиціями рідної неньки та співають сучасні пісні в українському стилі. Режисерка говорить, що для того, щоб зекономити час, вони окремо відібрали акторів та записали пісні із дитячим хором. Зйомки стрічки займали півтора місяці, бюджет становить близько 2 млн грн. Це небагато, але професіоналом вдалося відтворити задумане.


Як виникла ідея створення такого формату, Катерина не розповіла. Лише сказала, що вважає мюзикли важкими для перегляду, а легкий музичний фільм - це те, що треба і дітям, і навіть дорослим.


Коли стрічка добігла кінця, студенти разом з викладачами та деканом факультету Зоєю Іванівною Алфьоровою мали змогу висловити свої думки, поділитися враженнями та професійними порадами щодо вдосконалення кінострічки.


«Наші випускники змогли виконати надзавдання!»,- говорить Зоя Іванівна. І вона права, бо фільм виявився надзвичайно чутливим, щирим та позитивним! Радісно, що в Україні досі є люди, готові повністю присвятити себе мистецтву. Такі, як Катерина Балабай та Юрій Красюк.


Майбутні та нинішні професіонали обмінялися досвідом, натхненням та позитивною енергією. Зустріч пройшла в дружній атмосфері, а кожен присутній відмітив для себе важливі речі для створення власних якісних проектів.


Матеріал підготувала студентка 2 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Уляна Колякіна.Фото Діани Стріженкової та Олександра Мухіна.