img-01

ТРЕНІНГ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІЗ нагоди пам’яті трьох загиблих харків’ян, які протестували на Майдані та загинули під час розстрілу Небесної Сотні, 18 лютого 2020 року в другому корпусі Харківської державної академії культури відбувся тренінг за участі київської журналістки Вікторії Склярової.


На зустріч прийшли студенти з різних факультетів – соціальних комунікацій, музичного мистецтва, культурології та кіно-телемистецтва. Вікторія Склярова оригінально познайомилася з кожним гостем, запропонувавши кожному розповісти у двох словах про свою роботу та хобі.


Щодо головного питання зустрічі – Дня пам’яті загиблих майданівців з Небесної Сотні Вікторія Склярова вирішила провести об’єктивне бліц-опитування гостів. Вона запропонувала усім присутнім обрати одну із трьох сторін:
за Євромайдан, як вагоме соціально-політичне явище в сучасній історії України;
проти Євромайдану;
нейтральне відношення до цієї події.


Окрім заявлення однієї з позицій, Вікторія попросила гостей на маленьких аркушах паперу письмово обґрунтувати свій вибір у вигляді 3-4 тез. Журналістці допомагали студентки 4 курсу факультету соціальних комунікацій, які навчаються на музеєзнавців – Марина Масленнікова, Олена Павлюк та Анастасія Лузан. Закріплені за певною позицією, дівчата зібрали листки з бліц-опитування та по черзі зачитала тези кожної зі сторін.


Під час оголошення різних за поглядами позицій, в спільноті відбулася дуже жива та цікава дискусія щодо кожного з поглядів на Євромайдан. Було оголошено декілька пропозицій: яким саме чином можливо було запобігти кровопролиттю на Майдані, та навіть більше – запобігти протесту та можливості одразу провести чесні вибори, ще на самому початку 2014-ого року.


Після бліц-опитування до Вікторії Склярової приєднався її друг Леонід Онищенко – представник Координаційної Ради Євромайдану в м. Харків та учасник Майдану в м. Київ, який розповів про день розстрілу Небесної Сотні, оскільки наживо бачив цю жорстоку акцію. Також він розповів про своє дитинство, поділившись згадками, які йому розповідали батьки та дід про часи Другої світової війни у Харкові. Одна з них – розповідь про те, як німецькі фашистські окупанти спалили військовий шпиталь з пораненими українським воїнами, що знаходився на вулиці Культури, у центрі міста.


Розповідь Леоніда була дуже вразливою та емоційною, усім гостям вона сподобалася, оскільки вона ніяким чином не зачепала політичні події та фігури часів Євромайдану, а торкалася передусім простих людей. Також Леонід розповів гостям про кожного з трьох харків’ян, які входили до складу Небесної Сотні: їх життєвий шлях, морально-філософські погляди на державу та життя, що саме їх привело на Євромайдан. Леонід був особисто знайомий з кожним з цих харків’ян, товаришував з ними, тому розповідь була дуже детальною та розгорнутою.


Усі гості були задоволені проведеним тренінгом та запросили Вікторію Склярову приїжджати ще в Академію культури для обговорення інших важливих соціальних та політичних питань в Україні.


Стаття та фото Олександра Мухіна


Фото Олександра Мухіна.