КРУГЛИЙ СТІЛ "ПАРИЗЬКА ЗУСТРІЧ В НОРМАНДСЬКОМУ ФОРМАТІ"
20 грудня в Харківській державній академії культури відбувся черговий круглий стіл з актуальних політичних проблем, який щорічно організує кафедра філософії та політології. Тема цього круглого столу: «Паризька зустріч в нормандському форматі 9 грудня 2019 року». У заході взяли участь доктор політичних наук, професор кафедри філософії та політології Олександр Романюк; доктор філософських наук, завідувачка кафедри філософії та політології Владлена Лисенкова; проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків, доктор педагогічних наук, Олена Білик; кандидат культурології, помічник проректора з виховної роботи Наталія Шолухо; кандидат із соціальних комунікацій, доцент кафедри телерепортерської майстерності Ірина Коваленко, а також українські та іноземні студенти.
У вступному слові відомий український політолог Олександр Романюк розповів чому та як виник нормандський формат переговорів, що головним завданням переговорів є урегулювання військового конфлікту, який виник внаслідок російської агресії проти України, про результати попередніх п’яти зустрічей нормандської четвірки та підготовку та проведення шостої, ознайомив учасників круглого столу з текстом комюніке Паризької зустрічі. Важливим результатом останньої зустрічі в нормандському форматі він назвав те, що Путіну не вдалося схилити президента Франції Еманюеля Макрона та канцлера Німеччини Ангелу Меркель на свій бік. Під час зустрічі вони неоднозначно підтримали намагання української сторони вирішити проблему окупації частини території України мирним шляхом.
У ході обговорення велику увагу було приділено так званій «формулі Штайнмаєра», яка по різному трактується російською та українською сторонами переговорів. Російська позиція щодо проведення виборів в ОРЛДО без виводу російських військ та відновлення контролю України над україно-російським кордоном було піддано аргументованій критиці з боку учасників круглого столу. Під час роботи круглого столу в українських та іноземних студентів виникло чимало запитань, на які вони одержали кваліфіковані відповіді від основних учасників обговорення.
Круглий стіл пройшов на високому рівні й мав великий ефект щодо патріотичного виховання українських студентів та формування прихильності до України з боку іноземних.