МАЙСТЕР-КЛАС ДМИТРА КОНОВАЛОВА В МЕЖАХ
МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Представники факультету кіно-, телемистецтва є частими спікерами на майстер-класах ХДАК, зокрема в межах наукових конференцій. Цього разу учасники та гості конференції зібралися на особливу бесіду із кандидатом філософських наук, старшим викладачем академії, засновником та режисером "Studio Doc Kino Transformazija" Дмитром Коноваловим. Тема майстер-класу «Особливості життя фільммейкеру на фрілансі». На захід завітали не лише студенти факультету КТМ, а й представники інших факультетів ХДАК та гості з інших вишів.
«Слухайте уважно», - відзначив Дмитро, - «Якщо б хтось розповів мені таке 10 рокі тому, я би дорого за це заплатив». Поради Дмитра Коновалова були змістовними та корисними передусім для майбутніх фахівців сфери аудіовізуального мистецтва та виробництва, які часто мріють бути незалежними режисерами та операторами, заснувати власний продакшен та самостійно планувати свій робочий графік. Однак, Дмитро застеріг, що для початку життя на фрілансі потрібний стартовий капітал, чітке усвідомлення своїх планів на майбутнє як творчих, так і фінансових. Адже якщо братися за будь-які замовлення без розбору, можна не лише залишитися без прибутку, а й втратити свої набуті навички та власне «Я».
Доповідач відзначив, що працюючи фрілансером, де не завжди можна сподіватися на стабільний заробіток, треба мати запасні способи прибутку: оренда техніки та приміщення, викладання у ліцеях чи вишах, розкрутка відео на ютюб та ін. Однак успіх гарантований лише тим, хто йде до своєї мрії. А мрія будь-якої творчої людини – зняти успішний в прокаті фільм, отримати визнання та фінансове заохочення. Для цього Д. Коновалов надав поради про те, як завести знайомства в сфері кіноіндустрії, почати кар’єрне зростання, а найголовніше – отримати грант на свій проект та підготуватися до пітчингу.
Наприкінці майстер-класу відбулось жваве обговорення. Аудиторія довго не відпускала спікера, задаючи все більш конкретні та актуальні питання щодо майбутнього працевлаштування та реалізації у творчій сфері.
Французький науковець та філософ Анрі Пуанкаре відзначав: «Свобода для науки – те ж саме, що повітря для живої істоти». Тож, сподіваємося, що наукові форуми ХДАК і далі даруватимуть дослідникам можливість вільного самовираження та обміну думками. Запрошуємо до участі у подальших конференціях!
Матеріал підготувала заступник декана факультету КТМ Ольга Косачова.
Фото Олександра Мухіна.