img-01

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ



Харківська державна академія культури славиться своїми науковими школами та науковими форумами, один з яких – традиційна міжнародна конференція «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку», що відбувається традиційно восени. 21 листопада відбулося пленарне засідання конференції та робота секцій, учасники отримали збірники зі своїми науковими тезами.



У конференції взяли участь понад 200 представників з різних міст України, Білорусі та Китаю. Це оригінальні наукові розвідки з проблем розвитку культурології та мистецтвознавства; соціальних комунікацій; менеджменту та туризму тощо.



Конференція проводиться під патронатом ректора Харківської державної академії культури, доктора історичних наук, професора, дійсного члена Національної академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України, дійсного члена Міжнародної академії інформатизації при ООН Василя Миколайовича Шейка.



Пленарне засідання відкрила проректор з наукової роботи ХДАК, доктор педагогічних наук, професор – Наталя Миколаївна Кушнаренко. Вона привітала учасників та гостей конференції з ювілеєм заснування Академії та відзначила: «Культура, спілкування та інформація – це головні чинники інтелектуального, духовного та культурного розвитку сучасного суспільства. Тому назва конференції вибрана не випадково». Проблематику аудіовізуального мистецтва та виробництва на пленарному засіданні представляли завідувач кафедри мистецтвознавства, літературознавства та мовознавства, доктор мистецтвознавства, професор С. Б. Рибалко та магістр факультету КТМ О. Ю. Мухін.



С. Б. Рибалко представила науковому загалу тему «Жінка в мистецтві Китаю», що містила не лише питання живопису, а й гендерні аспекти переосмислення ролі жінки в художній творчості та суспільстві в цілому. У науковій розвідці С. Б. Рибалко звучить теза «Лише 2 роботи зі 100 проданих на світових аукціонах належать жінкам». Означена тенденція мала широке обговорення на пленарному засіданні. З-поміж інших, дослідниця торкнулася проблем ідеалу жіночої краси, художні версії жіноцтва в контексті колоніального та імперського дискурсів, ставлення суспільства до жінки-художниці. Свою доповідь автор доповіді присвятила художниці Мао Мао (1964–1999), яка плідно співпрацювала з українськими митцями.



Магістр О. Ю. Мухін, вихованець доктора мистецтвознавства, кінознавця В. Н. Миславського, презентував доповідь «Жанр «космічної фантастики» США в умовах «гібридизації» кіножанрів другої половини ХХ ст. – початку ХХІ ст.». Цікавим співпадінням стала подія, що на день передувала конференції – майстер-клас лауреата премії «Оскар» за спецефекти у фільмі «Хижак» Юджина Мамута, що проводився на факультеті кіно-, телемистецтва. І тепер, в продовження теми, учасники та гості конференції мали змогу знов долучитися до жанру космічної фантастики. Доповідач відзначив, що більшу частину кіномейнстріму США, починаючи з 1980-х рр. становлять розважальні фільми поліжанрової конструкції.



Особливу увагу О. Ю. Мухін приділив прикладам, коли жанр космічної фантастики перетинається з жанрами бойовику, комедії, мелодрами та трилеру. Кожний приклад супроводжувався низкою слайдів зі стоп-кадрами відповідних кінотворів з детальним аналізом та аргументацією щодо того, які саме метаморфози властиві жанру космічної фантастики у тому чи іншому випадку. Подібні доповіді демонструють, що наука твориться лише за покликом душі. І можливо, саме ця конференція відкриє молодим науковцям методологію наукової діяльності, методику апробації наукових досліджень та навчить вести наукову дискусію на рівних з досвідченими науковцями.



Кожен рік наукових форумів у ХДАК відкриває нові імена майбутніх вчених або нові все вищі щаблі наукових досліджень досвідчених науковців України. Дякуємо організаторам за створення усіх умов для обміну досвідом та наукового зростання учасників.



Матеріал підготувала заступник декана факультету КТМ Ольга Косачова.