З ПЕРШИХ ВУСТ: МАЙСТЕР-КЛАС ДМИТРА ЛАВРИНЕНКА
Що таке документальне кіно та з чим його їдять? Розповів та показав студентам Дмитро Лавриненко, режисер документальних стрічок "Ще", "Частини" та "Веаюфром".
Сам Дмитро родом із Харкова, довго жив та навчався в Москві, де знімав не тільки документальне кіно, а ще й ігрове, і навіть кліпи. "Я не знімаю лише весілля, - каже режисер, - бо в свій час стільки їх назнімав - набридло вже." Проте мова на майстер-класі йшла не про весілля, і навіть не про кліпи, а саме про документальне кіно.
"А хто що знімає?" - запитав Дмитро в аудиторії. Адже, на його думку, "розмова про кіно "взагалі" не має сенсу, бо все стає зрозумілим, коли ти відчуваєш це на практиці". Саме тому режисер поділився деякими кейсами для роботи з документальними стрічками:
У зйомках важлива концентрація. В документальному кіно немає поняття "старт" та "стоп". Треба починати знімати ще до того, як ви ступили на поріг.
Потрібно все робити швидко, адже автор розпочинаєте проєкт в одному настрої, а завершує в іншому - і це не є добре. Треба враховувати цей аспект.
Надзвичайно важливо залишити шматочок душі в своїй роботі, адже в кожному проєкті відображається бачення автора та він сам. І саме тоді глядач має змогу повною мірою зрозуміти, що режисер хотів донести своїм фільмом.
Навіть в найкрутішому проєкті є моменти, що не подобаються. Лише після проходження складного шляху підготовки, зйомок та монтажу можна зрозуміти, де саме ти помилився. Без практики не буде результатів.
І головне треба пам'ятати, що знімати кіно не так складно, як здається. Головне - це нестримне бажання та палаючі очі.
Матеріал підготувала студентка 2 курсу ОПП "Телерепортерство" Катерина Степанова.
Фото Олександра Мухіна.