img-01

КРУГЛИЙ СТІЛ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ АНІМАЦІЇ29 жовтня на факультеті пройшов Круглий стіл, присвячений Міжнародному дню анімаційного кіно. Студентам було запропоновано розповісти про один з мультфільмів провідних студій.


Після вступної промови модератора заходу - другокурсниці Степанової Катерини, виступила її одногрупниця Ліна Чернова, яка привідкрила завісу успіху мультфільму "Крижане серце" від компанії "The Walt Disney". Мультфільм здобув свою популярність завдяки багатому музичному наповненню та показу сімейних відносин між двома сестрами, що стало гарним прикладом для малечі.


Уляна Колякіна познайомила аудиторію з фантастичним мультфільмом "Як приборкати дракона" від компанії "DreamWorks". Історія про мужніх вікінгів, жорстокі битви з драконами та одного незвичного парубка, який вирішив подружитися з нічною фурією та змінити ставлення до своїх ворогів приголомшила кожного, хто дивився цей мультиплікаційний фільм.


Про окрему нішу, лялькову анімацію, на прикладі "Паранормана" розповіла студентка 2 курсу Катерина Степанова. В анімаційному фільмі студії "Laika" використано технологію stop motion, яка полягає в послідовному фотографуванні об'єктів на знімальному майданчику з поступовою зміною деталей: виразу обличчя, положення тіла, декорацій тощо. "Паранорман" - не лише якісне кіно за технічною складовою, а ще й повчальна історія про людські стосунки у суспільстві.


Також до обговорення долучилася заступник декана факультету КТМ Ольга Косачова. Ми звикли, що мультфільми носять розважальних характер, проте існують також і документальні анімаційні фільми, такі як "Босоногий Ген" (1983), про який шла мова. Японський мультфільм розповідає про життя хлопчика Гена і його сім'ї до і після атомного бомбардування Хіросіми 6 серпня 1945 року. Сюжет сповнений автобіографічних паралелей з життям самого автора, який був свідком описаних подій.


Фінальним акордом заходу стала розповідь студентки 3 курсу Діани Стріженкової про мультфільм "Таємниця Коко" від студії "Pixar Animation". Це історія одного мексиканського хлопчика, який раптово потрапляє до світу мертвих, де зустрічає своїх родичів. Йому потрібно вибратися звідти до сходу сонця, інакше він обернеться на такого ж скелета, як усі жителі підземного світу. Діана запевнила, що мультфільм зовсім не страшний, а навпаки підходить для сімейного перегляду напередодні свята Хелловіну.


Тож, обирайте мультфільми до вподоби та розширюйте свій кругозір разом з КТМ!


Матеріал підготувала студентка 2 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Катерина Степанова.