ПІДСУМКИ ІНТЕНСИВУ З КІНОВИРОБНИЦТВА «СІНЕМА ХАБ»
Інтенсивна творчо-навчальна майстерня для молоді, яка хоче пов’язати своє життя з кінематографом та кіновиробництвом, проходила в Харкові з 7 по 13 жовтня. Сінема Хаб - це 8 кураторів, 30 студентів, 5 комплектів знімальної техніки та 9 днів завзятої роботи. Проект відбувся за підтримки Українського культурного фонду.
Організатор Сінема Хабу, звукорежисер кіно Василь Явтушенко, запросив у Харків 7 кураторів, які є успішними практикуючими професіоналами: режисерку документального кіно Аліну Горлову, режисера та продюсера Максима Наконечного, оператора В’ячеслава Цвєткова, режисера монтажу Олександра Одуванчікова, досвідченого траблшутера Аліка Сардаряна та продюсера Олексія Москаленка, який є засновником однієї з найстаріших пост-продакшн студій в Україні «mental dRive». Також до проекту долучилася театралка та перформерка Олена Апчел з розгорнутою он-лайн лекцією про сучасне мистецтво.
Від факультету кіно-, телемистецтва ХДАК у Сінема Хабі взяли участь:
Соня Герман, студентка 1 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Ганна Куліш, студентка 1 курсу, ОПП «Оператор телебачення»,
Олександр Шляхов, студент 1 курсу, ОПП «Оператор телебачення»,
Ілона Бєлікова, студентка 2 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Вікторія Сварковська, студентка 2 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Наталія Крехно, студентка 2 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Валерія Бардакова, студентка 2 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Калякіна Ганна, студентка 2 курсу, ОПП «Оператор телебачення»,
Стріженкова Діана, студентка 3 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Тетяна Пересунько, студентка 3 курсу, ОПП «Режисура телебачення»,
Рустам Мамедов, студент 4 курсу, ОПП «Оператор телебачення»,
Ігор Голік, студент 4 курсу, ОПП «Телерепортерство,
Софія Возняк, магістр 2 курсу, спеціальність «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»,
Альона Неконенко, випускниця факультету кіно-, телемистецтва, ОПП «Режисура телебачення»,
Поліна Біляєва, студентка 4 курсу факультету кіно-, телемистецтва, ОПП «Режисура телебачення».
Інтенсив розпочався з серії занять та воркшопів у креативних просторах «Розвиток» та «Самокат». Кожного дня з 10 до 20 години учасники слухали лекції з режисури ігрового і документального кіно, операторської майстерності, режисури монтажу, звукорежисури кіно, продюсування та сучасного мистецтва; брали участь у воркшопах з роботи з акторами та героями, керування знімальним майданчиком, роботи з кіно-камерою, запису звуку, організації пост-продакшну та трабл-шутінгу під час зйомок.
На екваторі курсу відбувся пітчинг, де студенти представили власні ідеї для майбутніх фільмів і отримали рекомендації щодо проектів та подальших презентацій. З них було відібрано 7 проектів, всі учасники розділилися та сформували стільки ж робочих груп.
Завершальним етапом стали зйомки навчальних робіт, які пройшли етап відбору на пітчингу. Для зйомок були надані комплекти знімальної та звукозаписувальної техніки, а також підтримка кураторів курсу.
Всього один день на підготовку, два дні зйомок та ще 24 години пост-продакшну. Вже 15 жовтня, в кінотеатрі 8 1/2, відбувся показ усіх сімох робіт: «Момент» реж. Олеся Нежива, «Резервація» реж. Софія Возняк, «Вік» реж.Тетяна Пересунько, «Теплиця» реж. Лада Сабова, «Без дому» реж. Денис Пахомов, «Звуки Харкова» реж. Ірина Зуєнко та Дарія Куряча, «Неможливо в принципі» реж. Анна Дадика, Настя Морозова та Данило Бєлік.
Учасники інтенсиву діляться, що отримали колосальну масу корисної інформації, порад, мотивації, навичок роботи з різними обладнанням; побачили свої помилки та дізнатися як їх виправляти, здобули новий унікальний практичний досвід.
Матеріал підготували організатори інтенсиву від факультету кіно-, телемистецтва ХДАК Чайковська В.Б., Мамедов Р.