img-01

СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ КТМ НА ЗЙОМКАХ «СНІДАНКУ З 1+1»Доля залежить від кожного з нас... 10 жовтня в прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1» брали участь студентки 2-го курсу факультету кіно-, телемистецтва ХДАК: Уляна Колякіна, Тетяна Толстопятова, Ліна Чернова та Валерія Дударєва. Дівчата вже їздили на програму влітку, для чого заздалегідь заповнили анкету на сайті каналу. Вони познайомилися з редактором Анастасією Омелюк, з якою домовилися про ще один приїзд до Києва. І першого, і другого разу програму вели Неля Шовкопляс та Єгор Гордєєв. Студентки змогли не лише наглядати за процесом, а й поспілкуватися з професіоналами.


«Сніданок з 1+1» - ранкове шоу каналу "1+1". Програма містить кілька ранкових випусків ТСН, ведучі доносять до глядача актуальні новини, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. «Сніданок з 1+1» має власну музичну студію, тому в програмі часто звучить жива музика. Ведучі підтримують зв'язок з глядачами через соціальні мережі. Аби приїхати на передачу, анкети заповнюють люди з усіх куточків України. Деякі приїжджають із власною історією, якою хочуть поділитися в ефірі. Глядачі мають можливість задати запрошеним експертам ті чи інші питання, які їх турбують.


Дівчатам з КТМ пощастило бути присутніми на інтерв'ю з Вікторією Івлєвою - російською журналісткою, фотографом, володарем «Золотого ока» World Press Photo за репортаж з Чорнобильського реактора, номінантом премії імені Андрія Сахарова, лауреатом премії «Вільна преса Східної Європи». Удачним збігом стало те, що майбутні репортери отримали змогу поспілкуватися з майстром своєї справи - професійною журналісткою. Вона розповіла про своє ставлення до відносин між України та Росією, історії визволення Олега Сенцова, відповіла на різні злободенні питання. З-поміж них особливо цікавим було питання ведучого щодо того, ким себе вважає гостя ефіру в більшій мірі - журналісткою чи волонтером. Та як вона ставиться до тези про те, що журналісти мають лише спостерігати, однак не втручатися у процеси, що відбуваються.


Запрошеним гостем також став найсильніший чоловік України Олексій Новіков, якому 23 роки. В студії в прямому ефірі він розповів свою історію життя, успіху та однією рукою підняв одну з глядачок.


Наталя Могилевська, народна співачка, запізнювалася на програму, але встигла приїхати на кінець. Артистка виконала свою нову пісню «Покохала». Присутні бачили та слухали її наживо, атмосфера була неймовірною.


Попри такі яскраві моменти, студентки звертали увагу на виконання роботи ведучих: те, як вони спілкуються між собою, домовляються, хто буде говорити наступний текст, як слухають режисера та реагують на його вказівки. Під час реклами працівники швидко переставляють декорації, оператори перелаштовують камери, знімальна група змінює пристрої, техніку. Все відбувається в шаленому режимі, після чого звучить: «Увага! Пів хвили до ефіру!».


Бувають на ефірі і форс-мажори, непередбачувані моменти, експромти. Так, редактор Анастасія під час реклами запропонувала гостям сформулювати запитання до офтальмолога Володимира Мельника, який прийшов на програму, щоб розповісти, як запобігти погіршенню зору в дитячому віці. Гості підготували запитання, однак часу на них не вистачило. Та ніхто не ображається, адже це зйомка - це творчий процес, сповнений різних несподіванок.


Репортерки з Харківської державної академії культури не просто знялися в передачі, а й відчули робочу атмосферу, отримали натхнення та набралися досвіду, аби скоріше наблизитися до своєї професійної мети.


Матеріал підготувала студентка 2 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Уляна Колякіна.