img-01

ВІТАЄМО ПРОФЕСОРА І.В. ЗБОРОВЦЯ З ЮВІЛЕЄМ!Цього дня шановному нашому колезі та вчителю багатьох поколінь студентів виповнюється 80 років. Вітаємо Вас, шановний Іполиту Васильовичу з Вашим Днем!


І. В. Зборовець народився в сім'ї українського просвітянина та мовознавця Василя Степановича Зборовця 07 жовтня 1939 року в м. Бердянськ Запорізької області. Пізніше не одну свою наукову роботу він присвятить батькові. У 1964 році закінчив Харківський державний бібліотечний інститут (нині ХДАК). Викладацьку діяльність розпочав у Харківській державній академії культури з 1964 р. Викладав курси «Історія світової літератури», «Історія української літератури». Наукові інтереси І. В. Зборовець пов’язав з історією російської та української літератури (драматургії) другої половини ХХ ст. у 1969 році закінчив Бєлгородський державний педагогічний інститут. Кандидат філологічних наук (1983 р.), доцент (1987 р.), доктор мистецтвознавства (1996 р.), професор (2005 р.). Тривалий час займав посаду завідувача кафедри.


Нині стаж науково-педагогічної роботи І. В. Зборовця перевищує 45 років. Сумлінний педагог, досвідчений учений, здійснює наукове керівництво аспірантами і здобувачами наукових ступенів. Він – постійний член спеціалізованої вченої ради ХДАК зі спеціальності «Культурологія», декілька років очолював діяльність цієї ради. Значну увагу приділяє організації студентської наукової роботи на кафедрі й Академії в цілому. Автор трьох наукових монографій і понад 150 статей, член редколегій наукових збірників «Культура України», «Традицій та новації у вищій архітектурно-художній освіті» (ХДАДМ), «Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв».


Іполит Васильович - невтомний шукач наукової істини, щирий оптиміст та мудрий учитель. Саме таким бачать Вас колеги та студенти Академії. Вітаємо Вас від усього нашого колективу та бажаємо творчої наснаги, наукових звершень та міцного здоров'я! А нашим читачам пропонуємо прочитати інтерв'ю з Іполитом Васильовичем, опубліковане в академічній газеті "Бурсацький узвіз".


Деканат факультету КТМ.
Фото Олександра Мухіна.