img-01

“KHARKIV MEET DOCS”: МАЙСТЕР-КЛАС ВІКТОРІЇ ГЛУХОВЕЦЬКОЇ
ТА ОЛЕКСІЯ КИРИЧЕНКАHow it works: Анімаця архівних матеріалів.
Як посилити режисерський задум за допомогою "Motion graphics".


Насичена програма "Kharkiv Meet Docs Fest" триває і 27 вересня у Малому залі Харківської державної академії культури відбувся ще один майстер-клас, присвячений моушен дизайну. Спікерами виступили харків’яни Вікторія Глуховецька та Олексій Кириченко, засновники та власники студії "Vialex Motion Lab Animation".


Motion Design - це вид мистецтва, поєднання графічного дизайну та динамічної графіки. Головні особливості: швидко доставляє повідомлення, розкриває складні ідеї, концепції, занурює глядача в атмосферу кіно. Він здатен не лише прикрашати художній ряд, а й посилювати задум автора, викликати необхідну емоцію та навіть бути самобутньою частиною фільму.


Вікторія та Олексій працюють на зарубіжний ринок. Команда домальовує моменти, яких у кадрі не вистачає, «дає життя» статичним елементам, відтворює ефект присутності у середині подій. Така техніка використовується в переходах, титрах, напливах та від’їздах.


У якості прикладів ефективної роботи моушен дизайну спікери продемонстрували декілька власних відеоробіт: невеликі уривки фільмів, рекламних роликів, титри та ін. Одна з них навіть отримала премію "Еммі". Вікторія та Олексій запропонували порівняти звичайну стрічку з переробленою. Оператори оцінили зображення в першій, а іншим присутнім сподобався другий варіант із графічним рухом.


Наостанок Вікторія та Олексій поділилися історією власного успіху. Обидва здобули інші професії, але життя об'єднало їх із виробництвом «movie pictures». Олексій займається живописом, і йому дуже подобається можливість застосовувати свої вміння у відеоряді, а також те, що його фантазію ніхто не обмежує. "Важливо, щоб люди обирали чіткий напрям і ставали в ньому професіоналами" - одна з головних ідей майстер-класу.


Зустріч видалася доволі інформативною та цікавою. Спікери не лише поділилися своїми вміннями, а й запропонували студентам факультету професійне зростання, запросивши до студії на співбесіду. Анімація розвивається, а Україна ще почує імена талановитих харків’ян.


Матеріал підготувала студентка 2 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Уляна Колякіна.
Фото Олександра Мухіна.