img-01

БІЄНАЛЕ МОЛОДОГО МИСТЕЦТВА



Друга національна Бієнале молодого мистецтва відбудеться з 17 вересня до 31 жовтня 2019 року в Харкові, а деякі її події вже почалися – дитяча програма з весни, а освітня – навіть ще з минулої осені. Колектив факультету кіно-, телемистецтва також не залишився осторонь креативних заходів насиченої програми Бієнале. Для студентів факультету це стало не лише непересічною мистецькою подією, а й практикою у "шліфуванні" професійних навичок відеозйомки, кореспондентської майстерності тощо, адже їм була доручена важлива місія - готувати подієві телерепортажі.


Організатори характеризують Бієнале як низку художніх виставок (в основній, паралельній та дитячій програмах), перформансів та підтримуючих їх подій в програмі освітній – лекцій, дискусій, майстер-класів тощо. Бієнале – це спосіб показати погляд на світ нового покоління в українському візуальному мистецтві; відкрити нові імена та допомогти відбутися талановитим митцям і мисткиням; зрештою, подивитися навколо та всередину себе через призму актуального мистецтва.


Цьогоріч тема бієнале, сформована кураторською групою, – “Здається, я заходжу в наш сад”. Докладніше концепт можна прочитати за посиланням. Куратори основної програми Бієнале-2019: Анастасія Євсєєва, Дарина Скринник-Миська (Львів), Борис Філоненко (Харків). Кураторка освітньої програми – Катерина Філюк. Куратори дитячої програми – студія Aza Nizi Maza. В основній програмі будуть представлені 45 художніх проектів, відібраних кураторською групою з-понад 400 заявок, отриманих від художників і художниць з усієї України.


Бієнале сучасного мистецтва заснована Міністерством культури України. Вперше вона відбулася 2017 року в Києві, за назвою Фестиваль молодих художників. До організації Бієнале були залучені понад 60 інституцій. Серед організаторів: Муніципальна галерея, PR-аґенція «Bagels & Letters», ЦСМ «ЄрміловЦентр», Юридична компанія ILF, Студія "Aza Nizi Maza", Архітектурна майстерня ФОРМА, ГО «Посольство художників», 3Z Studio, поліграфічний центр "А4+", культурні хаби "ЛітМузей", "Come In Gallery", "HudpromLoft", Студія "Док Кіно Трансформація". Бієнале підтримали: "Український культурний фонд", "UA: Суспільне", Український інститут, "Harald Binder Cultural Enterprises", Харківська міська рада та ХОДА, ХНУ ім. В. Н. Каразіна, Готель «Харків», Готелі «Наша дача», "Grynyov Art Foundation", постійний партнер культурних проектів у Харкові "Накипіло" та інші.


Кожного року студенти і викладачі факультету кіно-, телемистецтва ХДАК подають свої роботи на кілька міжнародних кінофестивалей, беруть участь у різних мистецьких та культурних заходах. Однак Бієнале справді вразило студентів своїми вражаючими інсталяціями та перформансами, проникливим концептом та гостинними кураторами. Сподіваємося, що Бієнале відкриє для нас двері і наступного року.


Матеріал підготувала заступник декана факультету КТМ Ольга Косачова.
Використані матеріали зі сторінки Бієнале у Фейсбук.