img-01

ВІДКРИТІ ПОКАЗИ ВІДЕОРОБІТ НА ФАКУЛЬТЕТІ КТМТрадиційно заліковому тижню на факультеті кіно-, телемистецтва ХДАК передує тиждень відкритих показів контрольних семестрових відеоробіт студентів. Гарна традиція відповідає навчальному плану спеціальності 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», згідно якого студенти факультету систематично зобов’язані підтверджувати засвоєні професійні навички шляхом підготовки і захисту відповідних екранних робіт.


Відеороботи готуються в межах двох дисциплін: фахової («Основи режисури», «Основи операторської майстерності», «Основи роботи ведучого та кореспондента у виробництві аудіовізуальних творів») та практичної («Виробництво аудіовізуальних творів»). Кожного семестру студенти різних освітньо-професійних програм (ОПП) об’єднуються у творчі групи та під керівництвом майстрів курсів працюють над різними жанрами творів. Цього семестру у другій половині травня були проведені наступні відкриті покази:


1. Екранізації студентів 3 курсу ОПП «Режисура телебачення», «Оператор телебачення», «Телерепортерство». Майстер курсу І. Б. Первишева.

2. Монтажні фрази і замальовки студентів 1 курсу ОПП «Режисура телебачення» та «Оператор телебачення». Майстер курсу Є. В. Субота.

3. Етюди та циклові програми студентів 2 курсу ОПП «Режисура телебачення», «Оператор телебачення», «Телерепортерство». Майстер курсу Б. Я. Фарафонов.

4. Інтерв’ю студентів 2 курсу ОПП «Телерепортерство». Майстер курсу Є. Ф. Маслов.

5. Музичні кліпи студентів 3 курсу ОПП «Режисура телебачення», «Оператор телебачення», «Телерепортерство». Викладачі: О. О. Косачова, Ю. Ю. Великий.


Важливо, що студенти не лише готують відеороботи, але й беруть активну участь в їх організації: готують афіши та програмки, запрошують гостей, влаштовують незвичні покази за участю відомих особистостей та концертних номерів. Один за таких цікавих показів відбувся минулого року.


Кожного разу покази супроводжуються жвавими обговореннями та дискусіями, проте часто демонстрацію відеоробіт супроводжують лише бурхливі оплески. І дійсно, чи може бути краща винагорода для вчителя, ніж побачити, як його учень досягає найбільших висот у професії.


Матеріал підготувала заступник декана факультету кіно-, телемистецтва ХДАК О.О. Косачова