"GOLDEN FRAME": УРОЧИСТА ЦЕРЕМОНІЯ ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ
Ввечері 23 травня 2019 року відбулася урочиста церемонія закриття фестивалю "Golden Frame". У залі одного з найстаріших кінотеатрів України «Боммер» члени журі та професорсько-викладацький склад факультету кіно-, телемистецтва ХДАК, партнери фестивалю – представники ХДАДМу, конкурсанти та гості заходу. До насиченої програми церемонії увійшло не лише урочисте нагородження переможців, а й чимала кількість привітань від провідних фахівців галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва та концертних номерів.
На початку свята Зоя Іванівна Алфьорова, декан факультету кіно-, телемистецтва Харківської державної академії культури та голова оргкомітету фестивалю, висловила напутні слова лауреатам та переможцям міжнародного арт-проекту. Директор фестивалю – Наталя Мархайчук побажала усім учасникам натхнення на нові роботи.
І от настав хвилюючий момент, коли ведучі заходу: Мар’ям Сатуева та Іван Шаля, оголосили першу номінацію «СЦЕНАРНА МАЙСТЕРНІСТЬ», в межах якої було представлено майже 50 кіносценаріїв з понад 15 країн світу (лише дві роботи були з України). Куратори (канд. іх соц. комунікацій О. Косачова та засл. працівник культури Т. Логінова) творчо підійшли до прочитання конкурсних робіт і відмітити кращі сценарії у спецномінаціях:
«Найвмотивованіший персонаж» Мазін М. Шерабаяні «Обличчя» (Республіка Ірак – Великобританія),
«Найкращі діалоги» О. Поддубський «Батько» (Республіка Білорусь),
«Найяскравіший персонаж» Дж. Марконі «Нескінченний матч» (Італійська республіка),
«Найкраща гостросюжетна історія» С. Етемад «Якби мене там не було» (Ісламська республіка Іран),
«Найбільш непередбачуваний сюжет» В. Боярінцова «Системна помилка» (Україна, Харківська державна академія культури).
Переможець у номінації «Сценарна майстерність» – Дмитро Гросей (Республіка Молдова) із сценарієм «Іонел і Марічіка».
Куратори номінації «ФОТОМИСТЕЦТВО» (знані фотохудожники Є. Павлов та Б. Логачова) оцінювали роботи у спецномінаціях:
«Lifestyle» (Варвара Чорна, ХДАДМ),
«Репортажне фото» (Шемуель Даркайн, БРАЗИЛІЯ),
«Фото і дизайн» (Григорій Луценко, ХДАДМ),
«Фотографіка: Street-Photo» (Кристина Вознюк, ХДАДМ).
Переможець у Номінації -- Аліна Костюк (Україна, ХДАДМ).
У новій для фестивалю номінації «АУДІОВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (куратори канд. мист. М. Опалєв, канд. мист. Л. Сухорукова, канд. філос. наук О. Ландяк) переможців визначили у спецномінаціях:
«Моушн-дизайн» (М. Ізбаш, ХДАДМ),
«Анімація» (А. Борисенко, ХДАДМ),
«Відеоарт» (П Бєляєва, Р. Мамедов, ХДАК; Adelina Borets, Польща).
Переможець у номінації Д. Виучейська (Україна, ХДАДМ).
Куратори номінації «ЕКРАННЕ МИСТЕЦТВО» (кінознавець, член Національної Спілки кінематографістів України В. Миславський та канд. мист. На. Черкасова) разом з командою журі, до якої увійшли провідні викладачі кафедри телебачення ХДАК, визначити переможців:
«Краща документальна зйомка» (Best Cinematography) – İris Tahhuşoğlu, Erkan Tahhuşoğlu, «Leftovers» (Турція);
«Кращий звук» (Best Sound) -- Mehdi Shahsavari, «Here I Think Of All My Freedom» (Іран);
«Краща операторська робота» - Мамедов Рустам «Осiннi маки» (Україна, ХДАК);
«Краща режисура документального фільму» (Best Director) -- Georgia Kirkland, «Nonna & Gordon» (Британія);
«Кращий дебют в анімації» - Анастасія Фалілеєва, «Until it turns black» (Украина Кременчуг);
«Кращий документальний фільм» (Best Documentary Film) – (Ines von Bonhorst Yuri Pirondi) «The Funambulist Dream» (Італія);
«Краща режисура ігрового фільму» (Best Director) – «RAM» (Італія);
«Кращий студентський фільм» – «Малюнок життя» (Україна, ХДАК).
Переможецем у Номінації «Екранне мистецтво» і володарем ГРАН-ПРІ Фестивалю став фільм «Lost ones», Le G.R.E.C (The Film Researches and Essays Group) (Франція).
До оцінювання конкурсної програми долучилися і партнери Фестивалю. Зокрема, провідна виставкова площадка Харкова, найвідоміша українська галерея сучасного мистецтва із превеликим задоволенням обрала з наших конкурсантів найбільш, як на їхній погляд, креативних молодих учасників: П. Семенова (Харківська державна академія культури) та Я. Репешко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв). У спецномінації «Вибір Благодійного фонду Сергія Жадана» була відзначена вихованка Харківської державної академії культури Д. Мінаєва.
В перервах між нагородженням фіналістів глядачі мали змогу насолодитися чуттєвою хореографією від гурту "Ферамон & Фем", яскравою піснею «Дай мені цю ніч» та промо-роликом фестивалю аудіовізуальних мистецтв "Golden Frame". По завершенні церемонії режисер заходу - студент факультету кіно-, телемистецтва ХДАК Максим Пац привітав переможців та висловив слова подяки для всіх, хто був причетний до реалізації фестивалю. Переможці так само ділилися між собою враженнями, вітали один одного з перемогою та висловлювали вдячність своїм наставникам. А наприкінці - влаштували невелику фотосесію в історичному сквері, що символічно розташувався між будівлею факультету кіно-, телемистецтва ХДАК та кінотеатром "Боммер".
Організатори заходу започаткувати цікаву традицію: переможці та номінанти записали на аркушах побажання та напутні слова наступному поколінню учасників й складали їх до коробки, яку згодом надійно запечатали до 2020 року. Такі фестивалі надають шанс молодим фотографам, режисерам, сценаристам, дизайнерам, які тільки розпочинають свій творчий шлях, проявити свій потенціал та показати свої роботи іншим. Гадаємо, що цей рік – тільки початок на шляху креативного розвитку фестивалю і ми ще неодноразово привітаємо з перемогами у творчих проектах не лише студентів Академії культури, а й талановитих кінематографістів з усього світу!
Матеріал підготували директор фестивалю Наталія Мархайчук та студентка 1 курсу освітньо-професійної програми «Телерепортерство» Степанова Катерина.
Фото Олександр Мухін.