img-01

"GOLDEN FRAME" ПЕРЕГЛЯД SHORT-LIST НОМІНАЦІЇ «ЕКРАННЕ МИСТЕЦТВО»Тема фестивалю “Golden Frame” «Я – МИ» обрана не випадково. Сьогодні закони соцуму як ніколи впливають на кожного з нас, на наше особистісне-«Я», внутрішнє-«Я», громадянське-«Я»… Конфлікти між кожним з наших «Я» та соціумом-«МИ» неминучі… Наше «Я» жадає свого, але соціуму-«МИ» до цього байдуже… Соціум-«МИ» нав’язує нашим «Я» гру за своїми правилами. І вибір «Я» – існувати за цими правилами чи жити у своїй зоні комфорту, не йдучи на компроміси від «МИ». А звідси – ЯМИ. Суспільні, комунікаційні, моральні, які виникають внаслідок «Я»-падіння, «Я»-перемоги, «Я»-заглиблення, «Я»-піднесення. «Я»-«не-Я». Але в супротив «МИ»…


Основне завдання конкурсантів – відрефлексувати «Я»-буття, «МИ»-буття, і ствердити що у сірості будь-якого буття завжди є місце творчості. Отже, ми очікуємо від учасників конкурсної програми фестивалю історії про особистісні, соціальні, комунікаційні, колективні, інформаційні ЯМИ. ЯМИ-перемоги. ЯМИ-падіння. ЯМИ-заглиблення. ЯМИ-існування.


Цього року організатори номінації «ЕКРАННЕ МИСТЕЦТВО» зіткнулися з неймовірною кількістю конкурсних заявок – понад 1500 робіт з усіх континентів світу! З них понад тисячу – ігровий фільм, майже 300 документальних стрічок та більше 350 анімаційних. Аби відібрати short-list волонтери – студенти факультету кіно-телемистецтва Харківської державної академії культури невтомно працювали і в день, і в ночі. Кураторам кінознавцям (доктору мистецтвознавства, члену Національної Спілки кінематографістів України В. Миславському та кандидату мистецтвознавства Н. Черкасовій) разом з командою журі, до якої увійшли провідні викладачі кафедри телебачення ХДАК, належало визначити та відзначити переможців.


Конкурсний відбір відеоробіт проводився в одному з найстаріших кінотеатрів України – кінотеатрі «Боммер», який долучився до проведення фестивалю у якості партнера та доброго друга факультету кіно-, телемистецтва ХДАК.


Матеріал підготувала директор кінофестивалю “Golden Frame”, завідувач кафедри телебачення Наталія Мархайчук.