img-01

"GOLDEN FRAME 2019" – ВІДРОДЖЕННЯ КІНОФЕСТИВАЛЮМіжнародний арт-проект Фестиваль аудіовізуального мистецтва «Golden Frame» – це фестиваль-конкурс творчих екранних робіт талановитої молоді, це майстер-класи та зустрічі з професіоналами кіно й телебачення для гостей і учасників фестивалю; це компетентна оцінка робіт міжнародним журі; це покази екранних робіт і прямі ефіри. Це єдиний фестиваль екранного мистецтва і фотографії в Харкові, організований у стінах профільного вищого навчального закладу унікальним на Слобожанщині факультетом – кіно-, телемистецтва.


Два роки фестиваль не проводився, однак цього року під керівництвом директора фестивалю, завідувача кафедри телебачення Мархайчук Наталії Віталіївни та члена студради факультету – студента 3 курсу ОПП «Оператор телебачення» Рустама Мамедова, фестиваль відродився та з новою силою запросив до участі учасників не лише з різних міст, а й з різних країн світу. Цього року була розроблена нова глибинна концепцію фестивалю «Я – МИ», дизайнерські статуетки та дипломи, створена сторінка фестивалю на “FilmFreeWay”, що дозволило учасникам з понад 100 країн світу подати свої роботи на фестиваль.


В складі оргкомітету фестивалю було обрано членів журі, знайдені партнери фестивалю, підготовлена серія організаційних та урочистих заходів. Провідними партнерами фестивалю стали ХДАДМ, Харківська Муніципальна галерея, Кінотеатр «Боммер», Благодійний фонд Сергія Жадана, видавництво «Раритети України», студія освітлення “Mam.rental”, професійна студія звукозапису.


Фестиваль був заснований на факультеті кіно-, телемистецтва Харківської державної академії культури у 2013 році як Молодіжний фестиваль екранного мистецтва. Поступові зміни структури і регламенту дозволили йому еволюціонувати у міжнародний арт-проект з конкурсною програмою у чотирьох номінаціях: «Екранне мистецтво» «Сценарна майстерність», «Фотомистецтво» та «Аудіовізуальне мистецтво».


Першого дня фестивалю голова оргкомітету фестивалю – декан факультету, професор, доктор мистецтвознавства Зоя Іванівна Алфьорова провела погоджувальну раду оркомітету, на якому були обговорені базові питання порядку денного фестивалю. На рахунку З. І. Алфьоровій головування в журі волонтерського фестивалю «Філософія серця» (м. Харків), членство в журі Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема» ім. Данила Сахненка (м. Дніпро), Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» (м. Харків), фестивалю мультимедійного дизайну "Арт-motion" та інших. Окрім цього, З. І. Алфьорова є членом Національної спілки кінематографістів України, Асоціації діячів медіаосвіти України, оргкомітетів Фестивалю європейського кіно у Харкові, Днів німецького кіно, «Французька весна», Днів культури держави Ізраїль в Україні, Днів польського кіно.


Серед членів журі: кінознавці доктор мистецтвознавства Володимир Миславський та кандидат мистецтвознавства Наталія Черкасова, кандидат наук із соціальних комунікацій Ольга Косачова, завслужений працівник культури Тетяна Логінова, знані фотохудожники фотохудожники Євген Павлов та Белла Логачова, кандидат мистецтвознавства Михайло Опалєв, кандидат мистецтвознавства Людмила Сухорукова, кандидат філософських наук Оксана Ландяк.


Матеріал підготувала заступник декана факультету кіно-, телемистецтва ХДАК Ольга Косачова.