img-01

"GOLDEN FRAME 2019" МАЙСТЕР-КЛАС ОЛЕКСАНДРИ ПАНЧЕНКОПрограма кінофестивалю "Golden Frame" сповнена професійних заходів: майстер-класів, круглих столів та показів. Особливим гостем на фестивалі стала Олена Панченко - режисер монтажу фільму-розслідування "Призначаю тебе зрадником", створеного до 380-ї річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи. Автори фільму не вперше в академії культури. Раніше, 19 квітня 2019 р. Олена разом із режисером Ігорем Піддубним вже презентували фільм у стінах головного корпусу академії, однак зважаючи на значну кількість питань від студентів, декан факультету проф. З. І. Алфьорова пообіцяла, що студенти обов'язково зустрінуться у професійному колі і цей день настав.


На майстер-класі Олександра Панченко розповіла про загальні принципи зйомки та монтажні прийоми фільму "Призначаю тебе зрадником". Особливо корисною для студентів стала інформація про те як можна "оживити" нединамічний матеріал за допомогою мультимедійного дизайну, спецефектів і різних режисерських прийомів, зробити його цікавим та захоплюючим. Окрему увагу ж О. Панченко присвятила особливостям роботи з композитором.


«Саме за допомогою мультимедійного дизайну можна привабливо і доступно візуалізувати складну інформацію. Зробити так, щоб цю інформацію зрозуміли представники будь-яких вікових груп. Для цього існують спеціальні методи акцентування уваги на певних деталях. Наприклад, виділення рівня сприйняття картинки, для чого потрібно задати глибину. Це можна зробити за допомогою расфокусу або ж штучно, вже на постпродакшені» - ділиться досвідом пані Олександра.


Під час майстер-класу студенти ставили багато питань, адже мультимедійний дизайн дуже важливий на спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво». Не дивно те, що в аудиторії, де проводився майстер-клас, не було вільних місць, адже на зустріч з Олександрой Панченко прийшли і студенти з факультету акторської майстерності. Загалом зустріч була дуже корисною та інформативною, за що ми дуже вдячні організаторам.Кінофільм "Призначаю тебе зрадником" можна подивитися на ютюбі у вільному доступі. Основою для його створення стали документи-першоджерела, у створенні фільму брали участь українські учені та міжнародні експерти. Сам фільм виконаний на високому професійному рівні, сповнений художніми образами свободи та буквально просякнутий колоритом нашої Батьківщини. Поціновувачі фільму називають його «пронизливим», «захоплюючим» та «приголомшливим». Створений за принципом документального детективу, він до останніх хвилин приковує увагу глядача, розкриваючи все нові й нові факти.Матеріал підготували заступник декана факультету кіно-, телемистецтва ХДАК Ольга Косачова, студентка 1 курсу освітньо-професійної програми "Телерепортерство" Альбіна Прасол.