img-01

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ НА ФАКУЛЬТЕТІ КТМТрадиційно День вишиванки святкується в третій четвер місяця травня, отже цього року цей день припав на 16 травня.


Не дивлячись на те, що День вишиванки – це дуже молоде свято, воно вже встигло набути масштабів. Українська діаспора за кордоном сприяє поширенню цього свята, і тепер вже в 9-ти країнах щорічно святкується День Вишиванки.


В цей день проходить масштабний парад вишиванок у всіх крупних містах України. Проводяться фотосесії, конкурси та флешмоби. Свято має свої традиції та звичаї. Кожен, хто надягає вишиванку в цей день, стає учасником свята. Тому викладачі та студенти факультету кіно-, телемистецтва Харківської державної академії культури взяли участь у святкуванні і приїхали до академії у традиційному українському вбранні. Цього дня на факультеті відбулася святкова фотосесія.


Згідно з дослідженнями істориків, перші види вишивка з’явились ще за доби скіфів до нашої ери. А в 19 ст. Іван Франко почав поєднувати вишиванку з діловим костюмом. Цю ініціативу підтримує багато українців і наш факультет зокрема. Тож, вітаємо всіх зі святом і бажаємо усього найкращого!


Під час підготовки статті використано матеріали з сайту https://kanalukraina.tv/ua/news/den-vyshivanki-v-ukraine-tradicii-i-znachenie-vyshivok.

Фото студентів 2 курсу освітньо-професійної програми "Оператор телебачення".