img-01

"КІНОКО": УЧАСТЬ У СТУДЕНТСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ КІНОТЕЛЕОПЕРАТОРІВУже вдругe факультет КТМ взяв участь у Студентському фестивалі кінотелеоператорів "Кіноко", прийнявши гостинне запрошення від організаторів. Фестиваль є проектом Гільдії кінооператорів України, яка з лютого 2007 року стала членом Європейської Федерації національних асоціацій кінооператорів IMAGO. Фестиваль, покликаний відкривати нові імена у галузі кінематографу, як огляд найцікавіших здобутків саме студентського кіно. Фестиваль є лабораторією з перевірки нових ідей та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями кіно.


Цього року за перемогу в таких номінаціях як: Ігрове кіно, Документальне кіно, Експериментальне кіно та Фільм-етюд змагалися 96 робіт. Серед студентів факультету на фестивалі були заявлені наступні роботи:


3 курс – майстерня Павлова Є.О.:


Рустам Мамедов

«Ніде», ігровий, 8 хв.15 сек.


Аліса Цомкало

«Почувайся як вдома», нарис-портрет, 9хв. 07 сек.


4 курс – майстерня Алфьорова А.М.:


Єлізавета Байдак

«Art for living» , відео-арт, 1 хв 31 сек.;

«Пошук себе» (екранізація вірша Аль Квотіона), ігровий, 4 хв 33 сек.


Павло Семенов

«Не вдома», ігровий, 13 хв.


Юлія Красько

«Ти знаєш, що ти - людина?»(екранізація вірша Василя Симоменка), ігровий, 3 хв. 37сек.


Завдяки генеральним партнерам фестивалю, студенти КТМ мали змогу не лише обмінятися професійними знаннями з колегами інших операторських майстерень, а й протестувати провідне професійне кінообладнання. Зокрема були представленні такі камері як: RED, ARRI, BLACKMAGIC, SONY та інші. Окрім цього потужна лінійка світла ARRI SKYPANEL та DEDOLIGHT. Також були представлені сучасні штативи arri ahead 2, системи стабілізації DJI Ronin 2, кіно-голову для штативів Cartoni camera-support Lambda, створену для вирішення певних задач оператором.


Приємним сюрпризом стала екскурсія до компанії "Filmotechnic", яка спеціалізується на розробці та ренталі операторських кранів. Усім присутнім, напевно, більш за всього запам’яталися такі експонати як: Ford F-350 + кран 6 метрів з гіроскопічною головою Flight Head Apex та Рorsche Сayenne з переробленим кузовом під гріпування різноманітних кранів. Варто відмітити, що один з кранів можна було побачити під час проведення першого дня фестивалю на одному з поверхів.


Також поміж основних блоків з показами фільмів у студентів була змога прослухати ряд майстер-класів від різних спікерів та на різні та цікаві теми:
"Робота оператора-постановника з DIT". Cпікери: Дмитро Самусь, Іван Холоденко,Іван Червонюк;
"Fly Division Department". Спікери: Євген Савченко, Іван Ліхута;
"Patriot rental. Представлення новинок камерного департаменту". Спікери: Дмитро Гусовський, Володимир Бутков;
"Patriot rental". Представлення новинок освітлювального департаменту;
«Камерні сетапи для різних завдань» - технічний майстер-клас, дуже корисний для молодих кінематографістів. Організатор партнер - PX-PRO. Спікер - Евгений Козеко та багато інших.


Щиро дякуємо організаторам за запрошення, здобутий досвід та атмосферу фестивалю,
чекаймо наступного року!


Стаття та фото студента 4 курсу ОПП "Оператор телебачення" Нікіти Тафійчука.