img-01

КРУГЛИЙ СТІЛ "ВИДАТНІ ХАРКІВ'ЯНИ",
ПОКАЗ ФІЛЬМУ ПРО ЗАМОК Б. ШАПАРАВже вчетверте в межах всеукраїнської науково-теоретичної конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» проводиться круглий стіл «Видатні харків’яни та інтелектуальна еліта Харкова». За роки проведення форуму у ньому брали участь журналісти Філіп Дикань і Андрій Парамонов, фотохудожник та громадський діяч Володимир Оглоблін, дослідники та краєзнавці Харківщини.


Цього року модератором круглого столу стала канд. іст. наук., ст. викл. ХДАК О. Ю. Бірьова, доповідачами – студенти Академії. Можна відзначити чотири найґрунтовніші доповіді, присвячені С. А. Семенову-Зусеру, К. Шульженко і Л. Гурченко, М. Барабашову. Так, студентка 3 курсу факультету соціальних комунікацій Лузан Анастасія представила аудиторії результати кількарічного дослідження життєвого шляху археолога, доктора історичних наук, професора Семена Семенова-Зусера. Студентка докладно окреслила період керівництва дослідником розкопок в Ольвії, порекомендувала слухачам вибрані дослідницькі праці С. Семенова-Зусера, а також провела своєрідний перформанс, розповівши курйозну історію з власного перебування на розкопках. Найактивніші доповідачі отримали дипломи: Лузан Анастасія, Павлюк Олена, Масленнікова Марина.


Факультет кіно-, телемистецтва також не залишається осторонь краєзнавчих проблем. На круглому столі було продемонстровано фільм випускниць факультету кіно-, телемистецтва «Дім для людини або людина для дому» присвячений Замку Б. Шапара (на вул. Конторській). Автори фільму режисер Даніела Карельська та репортер Тетяна Тітаренко намагалися виявити причини занедбаності будинку, перспективи його реставрації. Проблема широко обговорювалася на круглому столі в колі фахівців – музеєзнавців, зокрема канд. іст. наук, ст. викл. ХДАК А. Л. Щербаня.


Загалом круглий стіл цього року відбувся дуже жвавим та дискусійним, характеризувався активною зацікавленістю та допитливістю студентів, небайдужістю до історії, культури та мистецтва рідного міста.


Матеріал підготувала заступник декана факультету КТМ Ольга Косачова.
Фото Олександра Мухіна.