img-01

"КОРОТКОМЕТРАЖНІ КОМЕДІЇ":
МАЙСТЕР-КЛАС РЕЖИСЕРА ТА СЦЕНАРИСТА МИХАЙЛА ОЗЕРОВА4 квітня 2019 року на факультеті кіно-, телемистецтва ХДАК відбувся майстер-клас відомого українського актора, режисера, сценариста та продюсера – Михайла Озерова. В програмі майстер-класу було 7 кращих українських короткометражних комедій: "Заинька", "Гетерофонія, або чому ти не прийшов раніше?", "По-голлівудські", "Квадрат", "Сучатр", "Кіношники" і "Довіряйте професіоналам" та знайомство з майстром. Комедії різних стилів і напрямків на будь-який смак, здатні викликати не тільки іронічну посмішку, але і щирий сміх. Фільми транслювалися мовою оригіналу.


"Заинька" - експериментальна комедія (режисер Олександр Онуфрієв).
Режисер Задріщенского районного театру змушений дати оголошення про пошук для дитячої вистави на роль "Зайчика" актора з народу. На електронну адресу театру починають надходити сотні відео від простих людей, які мріють про акторську кар'єру.


"Гетерофонія, або чому ти не прийшов раніше?" - психіатрична комедія (режисер Михайло Озеров).
Дружина чекає вдома чоловіка, який дуже затримується на роботі. Тим часом до неї в гості прийшли подружки. Вони радять як слід поводитися в такій ситуації.


"По-голлівудськи" - комедія на виробничу тему (режисер Ярослава Кузьменко).
Фільм про те, як не просто зняти інтимні сцени в кіно ... Особливо, якщо це потрібно зробити красиво ... По-голлівудськи!


"Квадрати" - трагікомедія (режисер Олег Філіпенко).
"Світ нескінченно тупий", - ось що, напевно, думає головний герой цього фільму. Але краще тримати свою думку при собі. Особливо, коли ви намагаєтеся влаштуватися на роботу ...


"Сучатр" - сатирична комедія (режисер Михайло Матвєєв).
Керівництво по створенню сучасного театру для ідіотів і геніїв.


"Кіношники" - життєва комедія (режисер Саша Старомінський).
У залі кінотеатру збираються викладачі кіношколи подивитися роботи своїх студентів. Під час обговорення почалася суперечка між тими, хто вважає, що знає кіно, і тими, хто в ньому нічого не розуміє, але ... знімає!


"Довіряйте професіоналам" - чорна комедія (режисер Іван Шоха).
Осінь, ліс, нікого навколо, ідеальне місце, щоб зробити круті кадри для портфоліо молодої актриси. Ось тільки коли все роблять нефахівці, "зате безкоштовно", можуть виникнути нюанси.


«Для тренування зйомок повного метру кожному режисеру потрібно знімати короткий метр. Надивившись, начитавшись майстри «злизують» і не адаптують твір під своє кіно. Короткий метр шукає свій стиль» - розповідає студентам Михайло Озеров.


Закордоном дуже багато фестивалів короткого метру, адже зараз «століття гамбургерів», тобто інформація сприймається швидко. Дуже важно слідкувати за тенденціями. Проте багатьом це вдається. Доказом цього є той факт, що багато режисерів йдуть з великого кіно в мале. Короткий метр – це можливість швидко розповісти коротку історію, яка буде цікава глядачам.


Пам`ятайте: якщо вас люблять 90 відсотків глядачів цього світу, то 72 мільйона людей буде вас ненавидіти. На кожен продукт є свій глядач.


Михайло Озеров побажав студентам успіхів, натхнення та цікавих проектів, зокрема і в кіновиробництві.


Матеріал підготувала студентка 1 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Альбіна Прасол.
Фото Олександра Мухіна.