img-01

ТУТ Є КІНО: АНАЛІЗ ОСКАРОНОСНОГО ФІЛЬМУ "ЗЕЛЕНА КНИГА"18 березня 2019 року в межах проекту факультету КТМ "Тут є кіно" відбувся огляд найкращого фільму 2018 року «Зелена книга». Перегляд відбувався під керівництвом режисерської комісії факультету, майстрів курсів. Студенти подивилися фільм «на одному подиху», а після його закінчення жваво обговорювали з викладачами акторську гру, операторські прийоми та режисерську роботу.


У фільмі йдеться про витонченого світського лева, багатого і талановитого музиканта, який відправляється у подорож та наймає в якості водія і охоронця людину, яка найменше підходить для цієї роботи. Тоні «Базіка» - вибивала, який не вміє тримати язика за зубами і користуватися столовими приборами, зате він добре працює кулаками. Це турне назавжди змінить життя обох.


Насправді, це реальна історія. Задум фільму базується на історії подорожі викидайла Тоні Ліпа та відомого піаніста Дона Ширлі під час туру південними штатами США. Між двома різними людьми виникли дружні стосунки. Проте соціального звучання фільму надає проблема дискримінації людей за кольором шкіри, адже під час подорожі герої зіткнулися із людьми з расистськими поглядами.


Фільм отримав безліч нагород на світовій арені кіноіндустрії. Світова прем'єра відбулася 11 вересня 2018 року на 43-му Міжнародному кінофестивалю у Торонто, де він отримав головний приз «Народний вибір» за найкращий фільм. А вже у січні 2019 року стрічка була номінована на 91-шу премію «Оскар» Американської кіноакадемії в 5-ти категоріях, з яких у трьох отримала нагороди, в тому числі за найкращий фільм року.


Фільм сподобався всім, а його жваве обговорення продовжилося через тиждень, 25 березня, на парі з режисури аудіовізуальних творів кандидата культурології, старшого викладача кафедри телебачення Суботи Євгена Володимировича.


Студенти отримали завдання написати справжню продюсерську заявку на фільм «Зелена книга». Це довготривала та кропітка робота, адже потрібно розписати тему, ідею, детальний сюжет, акторів, знімальну групу і, звичайно, бюджет фільму з арендою техніки. Важка праця продюсера, режисера та багатьох інших важливих персонажів у створенні фільму приносить безмежне задоволення від роботи над шедевром.Матеріал підготувала студентка 1 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Альбіна Прасол.