img-01

ПРОДЮСУВАННЯ ПОВНОГО МЕТРУ: ВІД ІДЕЇ ДО ПРОКАТУ.
МАЙСТЕР КЛАС ПАВЛА СУШКА14 березня 2019 року в корпусі факультету кіно-, телемистецтва Харківської державної академії культури відбувся майстер-клас відомого українського продюсера повного метру – Павла Сушка. Павло Сушко - продюсер, досвідчений сценарист і цікавий актор, член Європейської та Української кіноакадемій, володар національної кінопремії "Золота Дзига".


Павло Сушко розповів як дитяча мрія працювати в сфері кіноіндустрії переросла дещо в більше. Маючи статус військового офіцера – підполковника запасу, він утілив у життя свою юнацьку мрію – отримав третю вищу освіту за спеціальністю «кіно-, телемистецтво». Вже на третьому курсі навчання Павло зрозумів, що хоче бути не тільки режисером, але й продюсером фільмів. Цим довів, що немає нічого неможливого, не тільки собі, а й оточуючим, які в нього не вірили.


У 2017 році Павло зiбрав класну команду професiоналiв та виступив одним iз продюсерів повнометражного фiльму «DZIDZIO Контрабас», який став першим національним фільмом, що окупив себе в кінопрокаті. Серед багатьох питань, що лунали від студентів, найпопулярнішим, звичайно, стало одне – «Як саме створити власний фільм?». Продюсер зазначив, що це тяжка робота. Головне – знайти цікаву ідею щодо сюжету. Але перш за все, слід орієнтуватися на цільову аудиторію, якій буде цікавий перегляд фільму. Також важливо знайти так званий ринок, де наш фільм буде окуповувати свої витрати.


«Найголовнішу помилку, що допускають режисери та продюсери – це під час написання сценарію вважати, що він буде змінений або ж перероблений в процесі зйомок. Ні, це неправильно. Ми зняли фільм за 3 місяці, саме завдяки тому, що не робили ніяких правок після затвердження» - ділиться досвідом Павло. Наступним пунктом є так звана «упаковка» – монтаж трейлеру, зйомки тизеру. Фінальним кроком є пітчинг- предпрем'єрний показ, де продюсер шукає спонсорів і партнерів, яким було б цікаво стати частиною вашого шедевру та які б погодилися його профінансувати.


Зустріч пройшла у відкритому діалоговому форматі. Продюсер поділився з аудиторією всіма секретами успішного кіно. Побажав всього найкращого і наостанок зазначив, що на знімальному майданчику дуже цінують студентів. Особливо тих, хто прагне досягти своєї мети в професійному напрямку, чиї очі горять від слова «кіно». Це палка та креативна молодь, яка знає чого хоче, дуже цінується серед фахівців, незважаючи на недосвідченість у роботі в кіноіндустрії.


На зустрічі були присутні викладачі, студенти і випускники факультету, широке коло поціновувачів кіно. Запрошення на майстер-клас продюсер отримав від доцента кафедри телебачення Коваленко Юлії Борисівни, за що ми їй дуже вдячні.


Матеріал підготувала студентка 1 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Альбіна Прасол.