img-01

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ



Харківська державна академія культури проводить дві наукові конференції щороку, одна з них – міжнародна наукова конференція «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку», що відбулася 22 – 23 листопада 2018 р. Історія конференції налічує понад 15 років. Від початку в ній брали участь лише досвідчені науковці: доктори і кандидати наук, аспіранти. Тепер з кожним роком цільова аудиторія конференції розширюється, з доповідями виступають викладачі та вчителі, наукові співробітники та фахівці різних галузей діяльності, магістри та студенти з різних регіонів України та зарубіжжя.



Цього року на міжнародній науковій конференції зареєструвалися науковці з Хорватії, Польщі, США та Китаю. На конференції заявлені доповіді представників з восьми міст України: Києва, Харкова, Івано-Франківська, Дніпра, Вінниці, Одеси, Сум, Мелітополя. Конференція проводиться під патронатом ректора Харківської державної академії культури, доктора історичних наук, професора, дійсного члена Національної академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України, дійсного члена Міжнародної академії інформатизації при ООН Василя Миколайовича Шейка.



Пленарне засідання безперечно найвагоміший захід конференції. На ньому традиційно виголошуються найґрунтовніші та найактуальніші доповіді, що представляють інтерес для представників різних наукових шкіл, студентів та викладачів різних факультетів вищих освітніх закладів України та зарубіжжя. Цього року честі презентувати свої розробки перед науковим загалом удостоїлися науковці, що роблять дослідження в сферах культурології, мистецтвознавства та соціальних комунікацій. Роботу пленарного засідання розпочала проректор з наукової роботи ХДАК, доктор педагогічних наук, професор – Наталя Миколаївна Кушнаренко. Вона привітала учасників та гостей конференції, окреслила формат та профіль конференції, її тематику, здійснила невеликий історичний екскурс щодо еволюції наукового форуму.



Кілька років студентка факультету кіно-, телемистецтва А. В. Посашкова досліджує проблематику, пов’язану з екранізаціями книг Дж. Роулінг. Цього року темою її доповіді на пленарному засіданні стала «Роман і п’єса у аудіовізульному мистецтві: на прикладі творів Дж. Роулінг «Гаррі Поттер». Автор здійснює контент-аналіз різних кінофільмів, що стали екранізаціями п’єс, виявляючи їх особливості та обмірковуючи думки кінокритиків щодо доцільності таких екранізацій. Більша частина доповіді А. В. Посашкової була присвячена порівняльному аналізу романів про Гаррі Поттера та останньої книги Дж. Роулінг – п’єси «Гаррі Поттер і Прокляте Дитя». Так, на думку доповідача, історія Поттера у романі створює цілий магічний світ: велику кількість персонажів, магічних істот, закладів (школа магії та чарів «Гоґвортс», Міністерство магії тощо). П’єса, базуючись на створених у романі образах, ілюструє нові події, але без потрібної деталізації. Водночас, створивши п’єсу Джоан Роулінг суттєво розширила глядацьке коло шанувальників поттеріани, а трансформаційні особливості паралельного розвитку аудіовізуального та театрального мистецтва ще потребують подальших досліджень.



Кожного року свій науковий доробок на пленарному засіданні презентує один чи навіть декілька студентів КТМ. Адже на факультеті є всі умови для становлення молодих науковців. Передусім ми завдячуємо цим науковій школі доктора мистецтвознавства, професора З. І. Алфьорової, яка виховала багатьох магістрів, аспірантів та кандидатів наук як в академії, так і за її межами. Сподіваємося, що з кожним роком серед наших студентів буде все більше людей, для яких наукова діяльність є справжнім покликанням.



Матеріал підготувала заступник декана факультету кіно-, телемистецтва Ольга Косачова.