img-01

МАЙСТЕР-КЛАС ВОЛОДИМИРА МИСЛАВСЬКОГО



У стінах третього корпусу Харківської державної академії культури в межах проекту факультету "З перших вуст" відбувся майстер-клас шанованого дослідника - кінознавця Володимира Наумовича Миславського під назвою "Розвиток українського кіно в умовах національно-культурної автономії (1922-1930 рр.)". Нещодавно Володимир Наумович видав свою ювілейну 35-ту монографію «Історія українського кіно 1896 – 1930: факти і документи». Деякі цікаві відомості зі свого наукового доробку він оприлюднив на цьому вересневому майстер-класі, що відбувся до Дня українського кіно.



Майже 70 років своєї історії українське кіно було частиною радянського. Попри всі перепони у вигляді націоналізації та цензури, кінематограф пережив кілька хвиль свого найбільшого розквіту в часи 1922 – 1930-х років. У 20-х роках ХХст. в Україні з’явилися екранізації творів української літератури – «Тарас Трясило», «Микола Джеря», «Борислав сміється». Вже 1925 року на екрани країни вийшов кінофільм Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», що увійшов у десяток кращих фільмів світового кінематографу. Фільм московського режисера став візитною карткою Одеси.



Вагомий внесок у становлення українського кінематографу безумовно зробив Олександр Довженко. Його фільми «Звенигора» (1928 р.), «Арсенал» (1929р.) та «Земля» (1930р.) розглядають як окремий етап у творчості талановитого режисера. Українське анімаційне кіно також проявило себе як багатообіцяючий жанр кінематографу. У 1927 році було екранізовано «Казку про солом’яного бичка». Це був успішний проект під керівництвом В. Левандовського. Проте події 30-х років, Друга Світова війна практично знищили цю галузь мистецтва.



Отже, українське кіно пройшло складний шлях становлення і утвердження як самостійного виду мистецтва. Попри всі перешкоди, роботи українських режисерів здобули визнання не лише на Батьківщині, а й за кордоном. Навіть сьогодні роботи Олександра Довженка пропонують студентам як зразок справжньої майстерності в найкращих університетах світу.



Студенти та викладачі, які завітали на майстер-клас прослухали лекцію у супроводі мультимедійних презентацій та відео-фрагментів творчого доробку видатних режисерів українського кіно. Щиро дякуємо шановному Володимиру Миславському за виділений час та корисну інформацію.



Матеріал підготувала студентка освітньо-професійної програми "Телерепортерство" Альбіна Прасол.