img-01

СТУДЕНТИ ХДАК - ЧЛЕНИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ЖУРНАЛІСТІВ



До Всеукраїнського дня журналіста у Харківському академічному театрі музичної комедії влаштували свято, на якому нагородили усіх провідних журналістів Харківщини та привітали тих, хто щойно долучився до них.



«Я просто не вірю своїм очам — тепер я справжня журналістка», — ділиться емоціями студентка-телерепортер Харківської державної академії культури Вікторія Моісеєва. Дівчина разом із своїми товаришами, а тепер і колегами, стали членами Національної спілки журналістів України. Студенти третьокурсники уже майже 3 роки співпрацюють з Національною гвардією України у рамках проекту «АТОграф», створюючи матеріали, як вони самі кажуть, «про людей і для людей».



«Пам'ятаю час, коли ми, студенти-першачки, стали членами спільного проекту Національної гвардії України та нашої академії — «АТОграф», — тоді ми ще мало що вміли, але ті умови, які нам забезпечила Національна гвардія та наші академічні батьки загартували нас, і це дало свій результат — третій курс, а ми уже члени НСЖУ», — ділиться Вікторія Жарикова, телерепортер академії.



Поспілкувавшись із Вікторією, стало зрозоміло, що вона мала на увазі під фразою «загартували нас»:

«Ми з моїми одногрупниками репортерами та операторами часто маємо змогу разом із гвардійцями виїзджати на цікаві події і, одного разу, я потрапила на зйомку на полігон. Знімаючи хлопців на фоні гармати, я помітила, що на ній пересвіт, але я ж не можу такий матеріал потім видати — це брак, тому змусила гвардійців передвинути гармату», — сміючись розповідає Вікторія.



«Дев’ять студентів факультету кіно-, телемистецтва прийняли до спілки журналістів, і це не може не радувати їх наставників. «Наш мастер курсу Дмитро Вадимович Брук сьогодні не зміг приїхати на свято через роботу, але повірте, цього не було помітно, бо Дмитро Вадимович телефонував, щоб не збрехати, кожні 15 хвилин точно, йому, навіть, як ми між собою серед студентів кажемо, таємні агенти наші фото зі свята кидали», — ділиться Вероніка Лупир.



Самі студенти розповідають, що такі досягнення змушують йти все далі та далі, до нових журналістських цілей та висот:

«Мені здається, що це вперше для нашої академії, для нашого факультета, коли аж дев’ятьох студентів прийняли до лав НСЖУ, серед яких 7 телерепортерів та 2 оператори, та знаєте, у чому я впевнена, що це далеко не в останнє — пишаюсь кожним», — із посмішкою на обличчі каже Олександра Дилькова, студентка-оператор. Прийняли до НСЖУ і колег по студентському проекту «АТОграф» - летейнанта Стаса Заботнова та капітана Павла Пономарьова.



Але виявилось, що на сьогодні це не всі журналістські звершення студентів факультету кіно-, телемистецтва: два телерепортери — Анастасія Посашкова та Валерія Хаустова, та два оператори — Олександра Дилькова і Богдан Шахаєв отримали перемогу в областному творчому конкурсі журналістів «ЧАСОПИС — 2018» у номінації «Вдалий дебют».



Студенти відправили свої роботи на конкурс і, як самі зізнаються, не очікували на перемогу:

«Це для мене честь — мою роботу відзначили професіонали. Моє відео мало на меті показати думки спецназівців під час виконання завдання, і Ви знаєте, я була шокована, адже на хлопцях така відповідальність, вони не мають право на помилку. Але, як ми пізніше зрозуміли, під військовою формаю та суровістю ховаються такі ж люди, як ми», — ділиться враженнями Валерія Хаустова.



А її одногрупниця Анастасія Посашкова розповідає, що знімала свій переможний нарис-портрет «Вопреки: дорога к цели», намагаючись зробити матеріал особливим: «Мій нарис про хлопця географа Руслана Кравченко, який мріяв служити у Національній гвардії, але через велику кількість бажаючих, просто не зміг потрапив у списки. Хлопець взагалі унікальний: талановитий географ, цікавий співрозмовник, але що мене найбільше зачепило, так це його справжня жага та бажання пов’язати життя з гвардією, попри всі труднощі, а повірте, у Руслана їх буде багато. А яких саме, подивіться самі — це інтрига», — сміючись ділиться Анастасія.



Нагороди та прийняття до Національної спілки журналістів України студентів факультету кіно-, телемистецтва — хіба це не найкраща нагорода для тих, хто присвячує своє життя одній із найважчих професій сьогодення?



Матеріал підготувала студентка 4 курсу
освітньо-професійної програми «Телерепортерство» Анастасія Посашкова.