img-01

ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

"КУЛЬТУРА ТА ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ХХІ СТОЛІТТЯ"



Традиційно в квітні Харківська державна академія культури зустрічала в своїх стінах молодих науковців зі всієї країни в межах всеукраїнської науково-теоретичної конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» (26 – 27 квітня).



У роботі конференції взяли участь доктори наук, докторанти, кандидати наук, викладачі та вчителі, наукові співробітники та фахівці різних галузей діяльності, аспіранти, магістри, студенти з різних регіонів України та зарубіжжя. Активно розвиваються наукові комунікації з представниками Білорусі. На конференції заявлені доповіді молодих науковців понад як дев’яти міст України: Києва, Запоріжжя, Мелітополя (Запорізька область), Одеси, Черкас, Маріуполя (Донецька область), Вінниці, Сєвєродонецька (Луганська область) та Полтави. Також очікуються доповіді науковців з різних вузів Харкова.



Конференція проводиться під патронатом ректора Харківської державної академії культури, доктора історичних наук, професора, дійсного члена Національної академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України, дійсного члена Міжнародної академії інформатизації при ООН Василя Миколайовича Шейка.



Пленарному засіданню передувала презентація факультетів, де факультет кіно-, телемистецтва інформував про свої спеціальності та проекти, демонстрував здобутки: нагороди, грамоти, дипломи. Презентація факультету відбувалася під керівництвом голови та членів студради: Софії Возняк, Рустама Мамедова та Олега Вербіна.



Пленарне засідання з вітальним словом відкрила науковий натхненник та організатор усіх наукових конференцій та форумів ХДАК – Наталя Миколаївна Кушнаренко, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи. Пленарне засідання охопило широке коло актуальних проблем, що стоять перед сучасним суспільством в культурній, мистецтвознавчій та соціокомунікативних царинах. Доповіді висвітлювали: культурологічні проблеми тлумачення культури; питання візуальної культури та аудіовізуального мистецтва; збереження пам’яток культури України; новітні прикладні галузі музикознавства; інформаційні технології забезпечення освітніх процесів.



Напрям аудіовізуального мистецтва та виробництва був представлений пленарному засіданні доповіддю студентки ХДАК Анастасії Василівни Посашкової «Персонажі всесвіту Гаррі Поттера: екранні герої та книжкові прототипи». Провівши грунтовне дослідження серії книг Дж. Роулінг та їх екранізацій, автор виявила, що «деякі персонажі романів-бестселерів були видозмінені в однойменних екранізаціях або вилучені з них. Це зумовлено не лише режисерським поглядом на картину, а й власне специфікою аудіовізуального мистецтва. Адже якби певні персонажі були б із точністю відтворені на екрані, фільми не відповідали б аудиторії глядачів і жанру фентезі». Для підтвердження власних тверджень автор демонструє відеоуривки з фільмів «Гаррі Поттер» (поява Волан-де-Морта) та фільму жаху з подібним образом негативного персонажу, що свідчить про суттєві розбіжності між жанрами та віковою специфікою фільмів. Таким чином, А. В. Посашкова робить висновок, що аудіовізуальне мистецтво має значно більший вплив на психіку глядачів, ніж літературне.



Пленарне засідання проводилося в діалоговому форматі. Усі доповіді, що супроводжувалися мультимедійними презентаціями, викликали неабиякий інтерес у слухачів та жваву дискусію.



Матеріал підготувала заступник декана факультету КТМ Ольга Косачова.