img-01

УКРАЇНА НЕ ЇДЕ НА «ЄВРОБАЧЕННЯ» 2019Всесвітня популярність, мільйони переглядів у «YouTube», скандальні пісні, які захоплюють. Букмекери прогнозували їй 3 місце на цьогорічному «Євробаченні», а українці були упевнені у перемозі. MARUV цього року не поїде на пісенний конкурс.


Інженер-радіофізик за освітою 27-річна Анна Корсун, більш відома як MARUV, бере участь у відборі на «Євробачення» уже не вперше. У 2016 році співачка була фронтвумен групи «Pringlez», проте поступилася Джамалі на фінальному відборі від України. На початку 2017 року групу «Pringlez» було вирішено перейменувати на «MARUV». А в березні 2018 року вона розпалася, і назва стала псевдонімом Анни як сольної співачки.


Цікаво те, що MARUV не збиралася приймати участь у відборі, а повинна була просто виступити, як запрошений зірковий гість. Після того, як TAYANNA забрала заявку на цьогорічне «Євробачення», місце звільнилося (повинно бути 16 учасників), його запропонували посісти MARUV, та погодилася.Одразу ж після участі співачки в відборі стало відомо, що MARUV гастролює Росією: на початку лютого вона анонсувала два сольних концерти в Росії — у Москві та Санкт-Петербурзі. Тоді ж MARUV сказала, що це будуть її перші сольні гастролі у вокальній кар'єрі, проте раніше вона вже виступала в РФ, а саме на Чемпіонаті світу з футболу. MARUV додала: «Кожен обирає по-своєму, як нести мир. Хтось обирає зброю, а хтось — музику. Це мій спосіб нести мир».


Ведучий відбору Сергій Притула запитав співачку, чому та гастролює у Росіїї, відповідь її була така: «Я на це питання відповідала в багатьох інтерв'ю. Якщо вам цікаво, Ви можете зайти в інтернет і послухати мою відповідь. Хочу ще раз нагадати, що конкурс «Євробачення» якраз створили після Другої світової війни для того, щоб країни об'єднувалися і з'явилося якесь спільне свято, щоб вони ділились культурою, і я вважаю, що це круто і класно. Потрібно це підтримувати і в першу чергу це «Song Contest», а не політичні вибори. Із цим питанням краще піти до Верховної Ради».На прес-конференції співачки, як новообраної представниці від України, на запитання про її позицію стосовно ситуації в Україні та відповіла: «Це дуже складне запитання для мене тому, що мої близькі там втратили домівки, і мені про це дуже важко говорити, але єдине, що я хочу сказати, я хочу щоб настав мир, і щоб нарешті це закінчилося». Нагадаємо, що напередодні на запитання Джамали про те, чи буде вона на «Євробаченні» говорити про те, що Крим належить України, MARUV відповіла «так».


Наступного дня у ЗМІ заявили про можливий плагіат її пісні «Siren Song», із піснею виконавця Calogero «Face a la mer». Того ж дня ставки букмекерів на результати України в головному конкурсі Євробачення різко зросли, піднявши її на четверту позицію. Опісля стало відомо, що власником прав на пісню «Siren Song» є російська компанія «Warner Music Russia».


MARUV оприлюднила декілька пунктів контракту, який мала підписати як учасниця від України, зокрема, що вона не отримає ніякої допомоги: ні фінансової підтримки, ні допомоги в організації поїздки, ні, тим більше, міжнародної промо підтримки, ні візи. Додала: «Ви, напевно, уже чули про договір між учасником від України і НТКУ, який повинен бути підписаний сьогодні до обіду. Я готова відмовитися від виступів в Росії. У прямому ефірі відповіла на всі питання, які цікавили журі. Я не відвідувала Крим з 2014 року. Не порушувала жодного Закону України. А також готова взяти на себе всі витрати по участі в міжнародному конкурсі». Незважаючи на заяви Анни Корсун про скасування гастролей у Росії, її все ж не допустили до головного конкурсу в Ізраїлі. Після 5 годин перемовин між НСТУ та командою MARUV так і не відбулось згоди в деяких питаннях.


Власне, співачка підвела підсумок: «Як раніше я говорила, відмова від концертів у Росії не була для нас принциповою. Основні розбіжності викликали інші пункти договору, які, якщо я підпишу, стануть для мене кабальними. Я – громадянка України, сплачую податки і щиро люблю державу. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків. Я – музикант, а не бита на політичній арені». Однак представляти Україну після скандалу з MARUV відмовилися всі гурти, які отримали найбільшу кількість голосів: «Freedom Jazz», «Brunettes Shoot Blondes» і «KAZKA».Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив в прямому ефірі Радіо Свобода, що в разі перемоги Росії на Євробаченні-2019, Україна не братиме участь і в наступному році. Оскільки, згідно з правилами, фінал Міжнародного конкурсу відбувається в тій країні, яка перемогла в попередньому році.


Факультет КТМ, а саме його студенти, люди, що знаються на мистецтві, переконані, що воно повинно існувати попри усі труднощі та неузгодження. Мистецтво покликано об’єднувати. Миру вашій душі та нашій країні.


При написанні статті використовувалися матеріали сайту «lifestyle 24».


Матеріал підготувала студентка 4 курсу освітньо-професійної програми
"Телерепортерство" Анастасія Посашкова